Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Къде във Варненско учат дистанционно (ОБНОВЯВА СЕ)

| обновено на 19.02.25 в 15:37

Училищата в община Вълчи дол остават затворени в четвъртък и петък. Дистанционното обучение, което беше въведено днес, се удължава със заповед на кмета. Решението е взето след анализ на обстановката и заради очакваното влошаване на времето през следващите дни.

Учениците в община Ветрино ще учат днес и утре в дистанционна среда. Причината е усложнената метеорологична обстановка. В общината няма селища без ток и вода, а пътищата се почистват. Общинските служби, заети със зимното почистване са на терен, съобщи кметът на Ветрино Димитър Димитров.
В община Аврен училища и детски градини остават затворени до петък включително.

В общините Аксаково, Бяла и  Долни чифлик учениците също учат дистанционно, съобщиха от Регионалното управление на образованието /РУО/-Варна.

Създадена е организация за обучение в електронна среда, уточни за Радио Варна старши експертът по „Организация на средното образование“ в РУО-Варна Йорданка Христова.

Учениците от Дългопол няма да учат присъствено днес и утре. 

В община Аксаково не всички училища учат дистанционно, обясни Христова. В Аксаково и Игнатиево провеждат присъствен учебен процес:

"В селата Изворско, Любен Каравелово,  Въглен и Кичево, които се намират нависоко, придвижването на учениците е затруднено. В тези училища се обучават ученици и от околните села."

Христова съобщи, че в РУО няма обаждания от директори на училища в община Варна, че не могат да провеждат редовни учебни занимания.

Чуйте повече в прикачения звуков файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

МВР предупреди за нов вид телефонна измама

Набелязаната жертва получава обаждане на мобилния си телефон от мним полицай и мним банков служител. "Полицаят" изисква допълнителна информация за банкови сметки, наличности, предоставяне на..

публикувано на 19.05.25 в 18:49

Ремонтират спирки във Варна преди началото на сезона

30 спиркозаслона в централната градска част на Варна  вече са ремонтирани, съобщават от дирекция „Общинска собственост, икономика и стопански дейности“. Сред тях са сп. „Катедрала“ (посока центъра), двете спирки на бившето зимно кино „Тракия“ на бул. „Владислав Варненчик“, сп. „Централна поща“ (в двете посоки), сп. „Музея“ (посока център), сп...

публикувано на 19.05.25 в 18:44

Местят част от учениците от ОУ "Йордан Йовков" в сградата на училище "Цар Симеон"

От 1 юни до края на учебната година  учениците от IV до VII клас на ОУ „Йордан Йовков“ ще се провеждат в ОУ „Цар Симеон“. Преместването на децата се налага заради основен ремонт в изпълнение на проект по Националния план за възстановяване и устойчивост. Това стана ясно днес на редовната оперативка на кмета Благомир Коцев, на която участват..

публикувано на 19.05.25 в 18:07

Културният сектор във Варна ще получи по-голямо финансиране през 2025 г.

Културният сектор във Варна ще получи по-голямо финансиране през 2025 г., стана ясно на днешното заседание на ПК „Култура и духовно развитие“, на което беше одобрен проектобюджетът за култура за тази година. Според приетата финансова рамка общият бюджет по функцията „Култура, спорт, отдих и религиозни дейности“ е над 31,5 млн. лева, което е увеличение с..

публикувано на 19.05.25 в 16:45

Най-голямата организация на независимите туристически агенти в Германия с годишна конференция край Варна

От 16 до 20 май 2025 г. в курортен комплекс Златни пясъци се провежда годишната конференция на Rita AG – водеща организация на независимите пътнически и ваканционни консултанти в Германия. Събитието привлече над 200 участници и над 40 ключови бизнес партньори, сред които туроператори, пътнически агенции, авиокомпании, хотелски и круизни компании...

публикувано на 19.05.25 в 15:05
УМБАЛ

В УМБАЛ "Св. Марина" извършиха рядка животоспасяваща трансплантация

В Университетската многопрофилна болница за активно лечение "Св. Марина" във Варна е извършена трансплантация на хемопоетични стволови клетки, която няма аналог в страната – и е сред малкото документирани случаи в световен мащаб. Пациент с едновременно диагностицирани Остра лимфобластна левкемия (ОЛЛ) и ХИВ инфекция получи животоспасяваща алогенна..

публикувано на 19.05.25 в 15:00

23% ръст на пътническия трафик отчитат от Летище Варна, от април пътуваме директно до Париж

Към днешна дата около 23% е ръстът на пътническия трафик на Летище Варна през 2025 г. спрямо 2024 година.  Това съобщи за Радио Варна Деница Милосавлевич, началник на отдел "Авиационен маркетинг" на варненския аеропорт.  17 са дестинациите, които ще бъдат обслужвани целогодишно за зимния сезон 2025-2026 на летището в морската столица, а от 17..

публикувано на 19.05.25 в 14:45