Днес се провежда мащабна кръводарителска кампания в сградата на районна администрация "Аспарухово", ет. 2, гр. Варна от 09:00 до 17:00 ч.
Чуйте още от репортажа на Ваня Славова в сутрешното предаване на Радио Варна "Новият ден":
Кръводарителите получават 2 дни платен отпуск (чл. 157, ал. 1, т. 2 от Кодекса на труда), подкрепителна закуска и подарък, а при излично изявено желание и резултатите от направените изследвания за СПИН, хепатит В и С, сифилис и кръвна група.
Чуйте повече от анкетата с кръводарители:
Кой може да кръводарява?
Всеки здрав човек на възраст от 18 до 65 години, който тежи повече от 50 кг, не е приемал никакви медикаменти поне 48 часа и за когото лекар прецени, че кръводаряването не застрашава здравето му и дарената от него кръв е безопасна за болните, нуждаещи се от нея, може да стане дарител.Компресивната превръзка следва да остане на ръката Ви най-малко 2 (два) часа.
Препоръчваме да не пушите най-малко 2 (два) часа след приключване на кръвовземането.
Не натоварвайте ръката на убождането най-малко 4 (четири) часа след приключване на кръвовземането.
Постарайте се да приемате повече калорични течности и храни в първите 3 (три) дни след кръвовземането. През първите 24 часа обемът на взетата кръв се възстановява напълно. Вегетарианската храна не пречи за възстановявянето.
В първите часове след кръводаряването отбягвайте силно задимени, с висока температура и влажност помещения.
Тези от Вас, които извършват професионално или любителски рискови дейности (пилотиране на самолети, управление на автобуси или влакове, работа с кранове, качване на подвижни стълби или скелета, делтапланеризъм, катерене и гмуркане), следва да изчакат най-малко 12 часа, преди да се върнат към тях.
При появили се случайно оплаквания от Вашето здраве, които свързвате с процеса на кръводаряване, моля, позвънете на тел. +359 2 9210 477 в рамките на работното време на НЦТХ или се обърнете към Вашия личен лекар.
Десетки се включиха в протест в подкрепа на задържания кмет на Варна Благомир Коцев. "Свобода за Варна", "Искаме си кмета","Пламенка в затвора", "Сарафов в затвора", "Пеевски - в затвора" скандираха варненци по време на демонстрацията, организиран от инициативата "Правосъдие за всеки във Варна. Хората се събраха пред ресторант на булевард..
Богата и разнообразна програма за празника на Варна - 15 август Свето Успение Богородично, очакват варненци и гости на града. Тя обхваща дните от 15 до 17 август, а събитията са на няколко различни локации и включват музика, спорт, изобразително изкуство. Всички прояви от празничния афиш са напълно безплатни за варненци и гостите на града. В основната..
21-годишният водач, който вряза управлявания от него автомобил в автобус на градския транспорт на кръстовището на столичните булеварди "Възкресение" и "Константин Величков", е задържан. Това потвърдиха за БНР от СДВР. При удара на автомобила в автобуса загина един човек, а шестима бяха ранени. Трима от тях са с опасност за живота. В момента мъжът..
Протестиращи спират достъпа на коли до Морската градина във Варна. Искането им е да се спазва общинска наредба, която забранява движението на автомобили в Приморския парк. Акцията е в памет на загиналите деца на пешеходни пътеки и по пътищата. Организирахме протестът на празника на Варна, защото точно днес Морската градина трябва да бъде затворена за..
Ремонтът на басейн "Юлиан Русев" в ПК "Приморски" ще започне на 9 септември и ще продължи между 2 и 3 месеца. Това бе уточнено на спешна среща между плувните клубове в града и общинската администрация. Общината е осигуриla финансиране за химичесkи препарати, тъй като обществената поръчка за тяхната доставка се обжалва. Общината ще търси спонсори за тези..
Екипът на Министерството на труда и социалната политика вече работи по предложения за бюджета за 2026 година, като основен приоритет е повишаването на обезщетенията за втората година от отглеждането на дете, както и на помощта за раждане на първо, второ и трето дете. Това заяви министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов пред медии във..
Във връзка с постъпило заявление за организиране на шествие преди футболната среща между ФК „Спартак 1918“ и ПФК „Черно море“, на 16 август (събота) ще бъдат въведени следните временни промени в организацията на движението: -От 17:40 ч. до 18:30 ч. ще бъде преустановено движението на автомобили по бул. „Цар Освободител“ в участъка от кръстовището с..