ПП "Величие" влиза е в парламента, за да спре корупцията, прокарването на мафиотски практики и да води борба с "дълбоката държава" . Това коментира идеологът на партията Ивелин Михайлов в обзорното предаване на Радио Варна "Позиция". Михайлов отбеляза, че има 99% шанс и той да положи клетва като депутат.
Конституционният съд е взел решението за обявяване за незаконен избора на 16 народни представители, на база факти, подчерта Михайлов и така отговори на въпроса как приема обвиненията на политически партии, които съзират заговори, включително и за сваляне на правителството.
КС няма как да не вземе такова решение, защото всяка следваща стъпка би била да се обърнем към Международен съд, с което биха се компрометирали. Това е най-висшият съдебен орган, съдиите са предпочели своя морал и етика и да се ползват с уважение, а не да останат в историята като хора, които напълно погазват конституцията, каза още идеологът на "Величие".
Той изказа предположението си, че са направени опити да бъде оказан натиск върху КС и според него изявлението на председателя на Конституционния съд по телевизията, че се възпрепятства дейността по делото за законността на вота красноречиво говори за това. За да си върши работата КС, трябва да получи съдействие от Централната избирателна комисия и "Информационно обслужване", но те явно са под пряка зависимост от Бойко Борисов и Делян Пеевски, допълни Михайлов. Той определи включването на прокуратурата като още един инструмент, с който да се уплашат конституционните съдии. Михайлов смята, че главната цел за бавенето на процеса е приемането на държавния бюджет.
По думите на Михайлов този бюджет е опасен за България и даде пример със съседна Гърция, която стига до фалит преди години. Според него причината за този развой в в южната ни съседка е неадекватно управление на политиците и корупцията. Неговите опасения са и България да не влезе в дългова спирала. Той е не е оптимист, че прогнозата за по-висока събираемост на данъци ще се изпълни, като се аргументира, че в страната вече няма хора, няма и достатъчно бизнеси, което отново ще доведе до нов дълг. Михайлов не вярва, че ще успеем да покрием критериите за влизане в еврозоната, защото бюджетният дефицит трябва да се покрие с 18,9 млрд. лева, а дългът може да нарасне още след година.
"20-30 млрд. лева ги вземат за джобни средства, нямаме готовност все още. Все едно да си купим скъп "Ролс-ройс" за престиж, а после да нямаме пари за гориво", направи сравнение Михайлов.
Всички тези политики той възприема като убиване на държавата и на средата за живеене. Михайлов сподели наблюденията си, че все по-често явление е млади хора с творчески заложби да напускат страната, както и хора, които искат да развиват бизнес, защото тук не могат да се реализират.
Заявката на лидера на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски, че "ще спаси България от тези, които искат да я разрушат" след въпрос дали се чувства като част от властта, Михайлов тълкува като ясен знак за задкулисни игри.
Михайлов посочи, че ще бъдат проведени разговори с "МЕЧ" , ПП-ДБ, и ПП "Възраждане" и ако имат желание да вървят в тяхната посока в борбата им с дълбоката държава, а не да търсят разделителните линии между партиите, ще намерят общ език.
За "Величие" от първостепенно значение не е еврозоната, а изкореняването на корупцията, която е причина за това младите да не виждат бъдещето си тук.
Министерският съвет увеличи със 190 млн. лева бюджета на програмата за компенсиране на разходите на небитови крайни клиенти за електрическа енергия, която действа от 1 юли миналата година до 31 март на тази. Така - вместо предвидените до момента 989 млн. лева, за компенсации ще бъдат изплатени 1,179 млрд. лева, съобщава БНР. Измененията се налагат..
Общо 11 награди "Варна" ще бъдат връчени тази година. Голямата награда "Варна" няма да има носител, тъй като от 4-те номинации, нито една не е събрала 2/3 от гласовете на журито, което е 7-членно. Според предложението на журито наградените трябваше да са осем, но общинските съветници от комисията по култура решиха да добавят писателя Христо..
Община Варна ще върне на държавата имот на ул. "Преслав" № 22, реши на заседание постоянната комисия "Собственост и стопанство" към Общинския съвет. Става дума за сграда - публична държавна собственост, в която в миналото се е помещавал бившият хотел "Комерсиал". Към момента обектът е неизползваем и опасен. Сградата на "Преслав" 22 вече е..
Равен достъп до водите и ресурсите на ЕС в Черно море и да се облекчат законодателните условия така, че да се стимулира и дребномащабният риболов. Това са теми, обсъждани на среща между представители на 11 консултативни съвета от Европейския съюз и европейския комисар по рибарство и океани Костас Кадис, целта на която е оформяне на Общата европейска..
Разискванията по втория вот на недоверие срещу кабинета на Росен Желязков приключиха. Парламентът ще пристъпи към гласуване в 14:30 часа в четвъртък. Депутатите дебатираха по внесения вот на недоверие на тема "корупция" в продължение на 5 часа. Вносители са МЕЧ с подписите на народни представители от „Възраждане“ и „Величие“. Това е вторият вот на..
По повод Деня на Конституцията на Република България – 16 април, и професионален празник на юристите и съдебните служители, по инициатива на членовете на организационната секция в Окръжна прокуратура – Добрич към Сдружение на администрацията в органите на съдебната власт (САОСВ), ученик от добричко училище беше поканен да гостува в Окръжна прокуратура..
Студенти от различни специалности от Икономическия университет във Варна посетиха на място и се запознаха с работата на областната администрация в рамките на Деня на отворените врати. Те бяха информирани за правомощията на областния управител, за историята на администрацията, както и с действащата приемна за граждани. Събитието предизвика интереса..