Честит празник от следобедния екип на Радио Варна! Православната църква почита Свети Георги Победоносец – мъченик за християнската вяра, светецът-войн и покровител на военните съсловия, помощник във войните. От 1880 година денят е Празник на българската армия и Ден на храбростта. Гергьовден е традиционен празник за животновъдите, свързан с началото на летният цикъл в народния календар и началото на земеделската нова година, която продължава до Димитровден. Честити да са имениците! Официалните данни показват, че към края на миналата година у нас 140 818 души в страната носят името Георги, което е и най-популярното мъжко име у нас. То е и най-популярното име за новородени деца за миналата година, когато 782 бебета са били кръстени Георги.
Ето и темите в предаването "На светло" до 17 часа в празничния ден:
Отзвук от Гергьовден и празника на българската армия във Варна - интервю с флотилен адмирал Ваньо Мусински, заместник-командир на Военноморските сили на Република България.
Интервю с директора на Парк-музея на бойната дружба „Владислав Варненчик“ - Милен Димов. По случай 6 май музеят е с вход свободен до 17:30 часа днес.
„Месец на образованието“ организира Държавен архив-Варна от 13 до 30 май, а първото събитие е изложба с дипломи от европейски колежи и университети на бележити личности, оставили следа в историята на града.
Ще се пренесем в българския манастир на Атон „Свети великомъченик Георги Зограф“ с разказа на капитан Димитър Димитров.
Спорт с Румен Генов - подготовката и настроението в баскетболния отбор на „Черно море -Тича“ преди важните полуфинални плейофи с „Балкан“ (Ботевград).
На финала – за силата името, за чудесата на Свети Георги и за българската бойна слава, разговаряме с именика, офицер от българската армия, колега и член на УС на СБЖ - Георги Калагларски.
На 5 май в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Jim Müller (KISSIN’ DYNAMITE и LEAGUE OF DISTORTION). Представяне на дебюта на UNINIE "Безвремие"– гости в студиото Николай Велев (MALTWORM, HISTORIAN, ZIMA) и Антон Андонов (MALTWORM). Разговор с Ивайло Тодоров за новия сингъл на CHAPLIN'S DREAM "Trapped in Eternity"...
На 28 април в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Niels Löffler (ORDEN OGAN). Представяне на новия албум на ENGINEER OF DEATH "Forced To Stay Here" – разговор с Марин Вълков, Кристиан Василев и Антонио Кънев. Георги Георгиев, Мартин Драгозов и Николай Константинов за дебюта на LAMPA INC. "Малък свят". В предаването ще звучи музика..
Варна - „Най-добър град за живеене“. Помните ли тази титла, която имаше морската столица през 2007 г.? Сред критериите за получаването й бяха: многото денонощни аптеки / повече от 10 тогава/; магазините, които работят до късно; достатъчното количество банкомати; шестте висши учебни заведения; културният живот; брой ресторанти с различна..
„Ако денят ти започне наопаки – легни си. Дай му втори шанс“, гласи закачливо послание в социалните мрежи тази сутрин. За да не ви тръгва денят наопаки, най-добре го започнете с Радио Варна. Ударната доза ефирен кофеин ви очаква и на нашите честоти с Иван Барбов, звукорежисьора Иван Тасев и Жоро Бекяров, който ще ни държи в течение с..
Липсата на достатъчно паркоместа в жилищните райони на Варна все по-често води до нарушаване на правилата за паркиране и последващи глоби от „Общинска полиция“. Освен регулярните проверки, полицаите работят и по сигнали за конкретен пътен участък. Това съобщи зам. кметът по сигурността Илия Коев. За случай на улица „Народен юмрук“ в кв. Левски,..