Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След отварянето на бул. "Княз Борис I": Без задръствания и тапи по пътя "Варна-Златни пясъци"

4
Снимка: Даниела Стойнова



Булевард "Княз Борис I" вече е отворен за движение и в двете ленти, а тази сутрин задръстванията, на които ставахме свидетели всекидневно, вече са мираж. 
Въпреки засиления трафик от курортния комплекс "Златни пясъци" към центъра на Варна, движението е спокойно, видя на място екипът на Радио Варна. Във връзка с влязлата вече в сила строителна забрана в курортите, ремонтите са спрени, но през есента в района започва полагането на водопроводите и тръбите, част от големия ВиК-проект на Варна. 

Възстановено е и обслужването на автобусни линии 9, 109, 209 и 409 до к.к. "Златни пясъци", автобусни линии се движат по утвърдените си маршрути, съобщиха от "Градски транспорт".

Около мантинелите по пътя Варна-Златни пясъци днес виждаме пространства, обрасли с бурени, а около контейнерите има много натрупани зелени отпадъци. 

Проведени са изпитания и на трите водопровода, които минават по трасето на пътя, като настилките в нарушените участъци са възстановени, положена е асфалтовата настилка. Тротоарите и бордюрите в работния участък от сп. „Марек“ до входа на Екопарка също са ремонтирани и възстановени. Три от спирките по трасето са поправени за сметка на изпълнителя, увериха от ВиК.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Топло и слънчево начало на новата седмица

Утре ще преобладава ясно и слънчево време. След полунощ на места ще се образуват мъгли, но още преди обед и там видимостта ще се подобри. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток, който следобед ще отслабне, на места до стихване. Температурите ще останат без съществена промяна - минимални между 6° и 11°, по Черноморието до 14°, максимални между 18° и..

публикувано на 02.11.25 в 16:13

Двама участници в протеста срещу войната по пътищата във Варна

Сдружението „Ангели на пътя“ организира днес национални протести в памет на Мартин Димитров от село Антон, загинал при нелегална гонка. Демонстрации се проведоха пред съдебните палати в София, Варна и други градове, както и в самото село Антон. Във Варна пред Съдебната палата се събраха само двама души, сред които беше Нели Петрова – майката на..

публикувано на 02.11.25 в 14:03

Протест във Варна срещу нарушаването на примирието в Газа

Палестинци, живеещи във Варна, заедно с членове и симпатизанти на организациите „Конфликт“ и „Студенти за Палестина“, излязоха днес на протест пред Съдебната палата на площад „Независимост“. Демонстрацията беше насочена срещу нарушаването на обявеното примирие в Газа от страна на Израел. Протестиращите носеха плакати с надписи „Мълчанието ви е..

публикувано на 02.11.25 в 13:39

3 700 шофьори са глобени в първия ден на акция "Зима"

Четиридневната ваканция за учениците около Деня на будителите доведе до засилен трафик по пътищата в страната и даде старт на традиционната акция на "Пътна полиция" - "Зима". Само за първия ден на проверките са установени хиляди нарушения, като са съставени над 3700 фиша и акта. Това съобки комисар Мария Ботева, заместник-директор на "Пътна..

публикувано на 02.11.25 в 12:31

Сдружение "Ангели на пътя" организира национален протест

Сдружение „Ангели на пътя“ организира национален протест под надслов „Стига мълчание“.  Акцията е насрочена за 12 часа пред съдебните палати в София и в останалите градове на страната. Протестът се организира в социалните мрежи. Организаторите на националния протест, сдружение "Ангели на пътя" заявяват, че акцията е в името на..

публикувано на 02.11.25 в 11:27

Шуменци триумфираха в XI издание на „Varna Spaghetti Engineering“

В Деня на народните будители Варненският свободен университет „Черноризец Храбър“ беше домакин на единадесетото издание на националното състезание за креативни умения „Varna Spaghetti Engineering“. Инициативата събра бъдещи инженери и архитекти от професионалните гимназии по строителство, архитектура и геодезия в страната. Започна XI издание на..

публикувано на 02.11.25 в 10:38

„Провадия-Солницата“ е едно от "Чудесата на България"

„Провадия-Солницата“, Хераклея Синтика и Малката принцеса от Урвич са финалисти в класацията „Чудо на България за последните 15 години“. Те са избрани от над 100 000 българи, Отличията връчи заместник-министърът на културата Тодор Чобанов, на церемония, която се проведе снощи в Народния театър в София, съобщи „Стандартнюз“. Финалисти в..

публикувано на 02.11.25 в 10:16