Създаването на красива градска среда е мисия за всички, които живеят в нея и я населяват. Точно това е една от целите на група украинци, обединени около неправителствената организация „Ми Разом“. За Деня на храбростта и Българската армия заедно със съмишленици те преобразяват един от подлезите по булевард „Княз Борис Първи“ във Варна. С мотиви, които съчетават българската и украинската култура.

"Това не е някакво спонтанно решение. Отдавна го гледаме този подлез, много хора минават, в района има и детска градина. Подлезът е едно от многото неща, които сме инициирали и направили," посочва Виер.
С помощта на бизнесмен са осигурени материали и 160 литра боя. Художникът от Одеса Георгий Хазанкин заедно с негови колеги създават проекта и буквално преобразяват подлеза.
"Логично и редно е там където се намираш постоянно да искаш да ти е подредено и хубаво. Няма нищо удивително в това," казва Кристина Виер.

И всъщност обновяването на подлеза не спира до тук.
"За да се съхрани това нещо планираме да сложим камери, но са необходими още разрешителни от общината. Всъщност и за самото изрисуване сме получили разрешителни, никой няма да рисува по стените, ако нямаме разрешителни."
Това не е първата акция на украинците. Сред предишните са почистване на Морската градина и плаж Кабакум.
С тези акции – по почистването и преобразяването на подлеза украинците искат да се интегрират в българското общество и изказват благодарност за приемането им, каза още Кристина Виер.
20 ученици-доброволци към дирекция „Превенции“ в Община Варна, започнаха двудневно обучение на тема „Ролята на връстниците в разпознаването и превенцията на рисково поведение: Независими в мрежата“. То е в изпълнение на Програмата за дейността на Местната комисия за борба с трафика на хора (МКБТХ) – Варна за 2025 г., Раздел III „Обучение и квалификация..
Училищният изследователски екип на Средното училище за хуманитарни науки и изкуства "Константин Преславски" във Варна спечели първа награда на 12-ата научна сесия на Ученическия институт на Българската академия на науките. Проектът "Истории с карта" впечатли журито в секция "Обществени науки и изкуство" и беше отличен сред 110 проекта,..
Пусти изглеждат централните пространства в центъра на Варна след летния туристически сезон. Това мнение изрази за Радио Варна и предаването "Новият ден" гл. ас. д-р Красимира Янчева от Икономическия университет и член на Варненската туристическа камара. По думите ѝ на туристите са необходими повече възможности за преживявания през зимните месеци, а..
На 26 ноември Църквата възпоменава свети Стилиан Пафлагонийски, преподобни Алипий Стълпник и преподобни Яков Отшелник. Св. Стилиан Пафлагонийские почитан като покровител, пазител и лечител на децата и техен застъпник пред Бога. Живял в областта Пафлагония (Мала Азия) в края на IV и началото на V век. Още от младини се отличавал с чистота на душата,..
По повод Седмицата на правата на хората с увреждания, от 1 до 5 декември, общинската организация на Съюза на инвалидите в България – Балчик, организира на 3 декември от 17.30 часа благотворителен концерт в читалище "Васил Левски". Събитието ще бъде съпроводено и от изложба-базар под мотото "И аз мога", съобщи председателят на организацията Деспина..
Всеки ден по света 140 жени губят живота си вследствие на насилие. Една от всеки три е преживяла физическо или сексуално насилие. Това са числа, които стряскат, но зад тях стоят истински жени, истински истории и болка, която често остава невидима. Насилието рядко се вижда. Повечето жени мълчат - от срам, от страх, от убеждението,..
Пациентите ни примат повече като приятели, когато ги лекуваме десетилетия наред. Това каза общопрактикуващият лекар д-р Янко Панделиев, който бе удостоен с награда от класацията "Лекарите, на които вярваме", организирана от вестник "24 часа". Само до септември той е провел над 5000 профилактични прегледа, като изрази благодарността си към всички негови..