Пренасочиха делото по жалба на кмета на Община Варна срещу решение на Общинския съвет за промени в Наредбата за условията и реда за поставяне на преместваеми обекти, съобщават от Административен съд - Варна.
Съдът отложи разглеждането на делото в открито съдебно заседание за 25 септември 2025 г. в 10:45 ч. Това се налага тъй като делото е изпратено във Върховен административен съд по частна жалба на кмета на Община Варна и към настоящия момент все още не е върнато. Поради тази причина разглеждането в открито съдебно заседание е невъзможно да се случи на 03.07.2025 г, посочват от съда/
Припомняме, през март Общинският съвет във Варна прие промени в наредбата, която урежда условията и реда за разполагане на преместваеми обекти в града. Измененията бяха предложени от зам.-председателя на ОбС Николай Костадинов и председателя на комисията по „Туризъм, търговия и рекламна дейност“ Галина Иванчева.
Според старата действаща наредба схемите за поставяне на преместваеми обекти се одобряват от комисия, назначена със заповед на кмета на Варна. В нея участват четирима общински съветници, определени от председателя на местния парламент, и трима служители от общинската администрация, посочени от кмета. Според вносителите на промените, които бяха приети от Общинския съвет, няма нужда от издаване на заповед от кмета по отношение сформиране на общия състав на комисията.
От 18:30 часа в понеделник, пред входа на Професионалната техническа гимназия ще се състои протест. Целта му е да се осигури обществен достъп до двора на учебното заведение извън учебно време. Преди два месеца се е състояла тристранна среща в община Варна, на която са присъствали представители на общинската власт, РУО и ръководството на..
Загинал е един, а 28 души са ранени при пътнотранспортни произшествия през изминалото денонощие, съобщава на интернет страницата си МВР. На територията на страната за този период са възникнали 23 произшествия. От началото на месеца катастрофите са 216, с 11 загинали и 277 ранени.
Италианските пожарникари се борят с горски пожар по склоновете на вулкана Везувий. Всички туристически маршрути към кратера край Неапол бяха затворени. Националната пожарна служба съобщи, че на място работят 12 екипа и шест самолета Canadair, а огънят бушува в националния парк от петък. Допълнителни екипи пристигат от други региони, а дронове..
Бащата на Сияна Николай Попов дарява цялото обезщетение от 1,2 млн. лева на деца в неравностойно положение . Аз и семейството ми трябва да получим около 1.2 млн. лв. обезщетение от застраховката на водача, който отне живота на Сияна. Тези пари няма да ни направят щастливи… Няма да върнат детето ни. Но могат да направят някой друг..
През нощта ще е ясно и почти тихо. Преобладаващи минимални температури между 18° и 23°, за Варна около 21°. През деня ще е слънчево, още по-горещо. Ще духа слаб североизточен вятър, по Черноморието до умерен от източна четвърт. Максимални температури от 35° до 40 °, по Черноморието от 28° до 33°, за Варна около 33°. Вълнение на морето 2-3..
Премиерът на Гърция Кириакос Мицотакис ще обяви пакет от мерки, комбиниращ данъчни облекчения с увеличение на заплатите, особено за военнослужещите и полицаите, на стойност около 1,5 млрд. евро, по време на 89-ия Международен панаир в Солун на 6 септември, предаде ЕРТ. Ако се включат и предвидените за ноември компенсация в размер на един..
Ясни приоритети и граждански контрол са необходими при реализацията на проектите за модернизация на българската армия, това коментира президентът Румен Радев във Варна. Той присъства на военния ритуал по присвояване на първо офицерско звание на 44-та курсанти от випуск 2025 на Висшето военноморско училище "Никола Вапцаров" и връчи пагоните на..