Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лесна работа: Накрая всичко си идва на мястото

През лятото светът е повече радост, слънце, любов. Като стана дума за любов, ето история за влюбена двойка. Бернар и Ема. Живеят заедно от години и се обичат. Той иска да й предложи брак, но все не успява да подреди детайлите така, че да бъде незабравимо. Знаете: перфектните неща… Място, време, обстоятелства... Често се фокусираме върху тях.

Накрая Бернар решава, че няма по-романтично място от Айфеловата кула по време на светлинно шоу.

Подготвя всичко, изпипва детайлите… Съвършен пръстен, прочувствена реч, група приятели, много непринудени и уж случайно събрани на мястото, за да запечатат с телефоните си важния момент.

Настъпва решителният час. Бернар се изкачва на върха на кулата. Ема върви след него. Той рязко се обръща, коленичи, протяга напред ръка, в която държи кутийката с пръстена и с треперещ глас започва тържественото слово.

Следва частта: „Скъпа, ще се омъжиш ли за мен?“ и точно на нея главният герой онемява от изненада.

Едва ли е необходимо да описвам обстановката. Сещате се… Небе след залез, обляно в кралско синьо. Голяма блъсканица. Парижани, гости на града, гидове… Всички, устремени към едно единствено нещо - да уловят мига, да създадат своя приказка, за да има какво да разказват в дългите зимни вечери пред камината. И да разполагат със снимки за разглеждане, разбира се.

Връщам се към Бернар. Навалица, блъскане, народ. В суматохата той се оказва коленичил пред непозната жена. Тя пък, от своя страна, държи за ръка съпруга си – доста якичък и не много щастлив от случващото се.

Да кажем, че Бернар след толкова години подготовка, най-сетне улучва мястото и момента, обаче обърква жената. Тя и съпругът й преживяват културен шок. Докато се отърсват от него, Ема – истинската главна героиня най-сетне успява да си пробие път през гъстата тълпа и да се добере до горещата точка, която по сценарий би трябвало да е нейното щастливо място за едно тържествено и незабравимо начало. Следват снимки, извинения, притеснения и за ягодка на тортата – неудържимият смях на бъдещата булка. Тя просто си познава човека. Случилото се й изглежда като нещо съвсем типично за него… Нищо, че вечно се взира в детайлите в търсене на съвършенство...

Накрая всичко си идва на мястото: вторият опит е успешен и правилната жена получава пръстена. Не можем да виним кума, че по-късно, в речта си на сватбата, елегантно вмята думите:

— Скъпи Бернар, всички ние сме много щастливи и оценяваме, че този път се жениш за правилната жена и си сигурен в решението си!

Нямам представа каква доза истина има в тази история, но е факт, че каквото и да се случва, каквито и да са мъките, гафовете и грешките човешки, накрая всичко си идва на мястото.

Любовта тържествува. Доброто побеждава. Всички харесват шоколадовата торта.

Съседката от десетия етаж разбира, че не е права.

Баба праща поздрави и се извинява.

Младите се вземат и живеят в мир и любов и всички се наслаждаваме на прекрасно лято.

Беше история за добро настроение. Надявам се то дълго да не ви напуска.

И така де … Прекрасно, забавно, незабравимо лято!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Блясък, магия и приключения – мюзикълът „Аладин“ покорява сцената на Летния театър във Варна

Във все по-богатата програма на Варненския фестивал ‘‘Опера в летния театър‘‘ едно заглавие изпъква пред останалите. Мюзикълът ,,Аладин‘‘ е най-новата продукция на ТМПЦ – Варна и заедно с мюзикълите ‘‘Дух‘‘ и ‘‘Парижката света богородица‘‘ е лауреат на програмата на фестивала. С премиерата си на 18 юни мюзикълът покори сърцата на..

публикувано на 24.07.25 в 15:50

Три дни празник в Университетската ботаническа градина в Балчик

Три дни ще празнува своята 70-годишнина Университетска ботаническа градина – Балчик от 25 до 27 юли, когато ще се проведе арт изложение сред цветята. Събитието се организира съвместно с фондация „Добруджа – история, традиции, култура“, като ще бъдат представени занаяти, изкуства, лични срещи с творците, образователни работилници като тъкане,..

публикувано на 24.07.25 в 14:21

Изчезват ли паметниците на културата във Варна?

Понастоящем във Варна се работи по общо 12 проекта за реставрация на архитектурни паметници .  Сред тях е и т.нар. „Софийска банка“, поято сега виждаме само укрепването и съхранянето на пластиката на покрива. Предизикателството по нейната реставрация е заради достъпа до имота, който е през чужд имот.  В същото време има и не малко примери за..

обновено на 24.07.25 в 10:16

Православната църква почита света Христина

На 24 юли честваме паметта на света великомъченица Христина.  Мъченицата Христина живяла през III век в град Тир, където баща ѝ, Урбан, бил владетел. Когато се родила, родителите ѝ ѝ дали името Христина, което не било според тяхното езическо мъдруване, а по Божий промисъл, предопределил живота ѝ в служба на Бога. Момичето било невероятно красиво и..

публикувано на 24.07.25 в 09:40

11-годишният пианист Антонио Паван: За мен музиката е felicità!

Клавирен рецитал изнесе в рамките на Международния фестивал "Варненско лято" снощи Антонио Паван.  Той е само на 11 години с българо-италиански произход, а биографията му вече е забележителна, репертоарът му се простира от барока до XXI век, свирил е в престижни зали в Италия, където живее, и в Европа, печелил е само първи награди от конкурси, често..

публикувано на 23.07.25 в 16:15

Фестивалното изложение "Порода - Любов" ще обедини природозащитниците на Варна

Предстои едно изключително вълнуващо и заредено с обич събитие във Варна, което ще събере на едно място представители на природозащитни организации, доброволци, любители на животните и всички хора със сърца, отворени за доброто. В събота, 27 юли, от 10:00 до 22:00 часа, на входа на Морската градина в морската столица ще се проведе фестивалното..

публикувано на 23.07.25 в 12:35
Модният експерт Румяна Димитрова в студиото на Радио Варна

Мока мус - цветът на 2025-а

Мока мус е цветът на 2025 г. - той създава усещане за лукс и мекота и напомня за кремчетата от детството ни. Именно този цвят диктува самата мода, а другите актуални нюанси на лято 2025 са ментово зелено, цвят праскова, съчетан с пастелно синьо, както и всички пастелни гами. Това обобщи за предаването "Новият ден" модният експерт Румяна Димитрова...

публикувано на 23.07.25 в 10:15