Стотици са се събрали пред сградата на Община Варна в подкрепа на задържания кмет на морската столица Благомир Коцев.
Те носят плакати с послания: "Коцев е виновен за това, че не се продава", "Събуди се и измети мафията", "КПК арестува Благомир Коцев - кмет на Варна. Приключвай!", "Време е!", "Днес е Благо, утре си ти", "Не е корумпиран - пречи им" и др.
Минути след началото на протеста на място пристигнаха и депутатите от "Продължаваме промяната - Демократична България", напуснали днес пленарното заседание, за да подкрепят Благомир Коцев.
Протестиращите стават все повече и повече, видя екип на Радио Варна. Към 18.26 часа вече са близо 1500 души.
Те скандират "Благо!" в подкрепа на варненския кмет.
"Благо е представител на много варненци! Както София показа, че може да си отстои кмета, така и Варна ще покаже, че този кмет ще управлява тук и никой не може да го смени, докато не ги бие на избори... Те не знаят, че не могат да преборят свободните хора. Ще продължим да се борим! Благо и общинските съветници в момента са на места, на които не би трябвало да са. Искат да ги откарат в София. Знаете ли какво ще се случи, като ги откарат в София? Ще ги посрещнем с протести там също!", подчерта Кирил Петков, бивш съпредседател на "Продължаваме промяната".
"Затвориха Благо, за да се опитат да уплашат други! Ние трябва да ги обезсърчим - няма да им се получи", посочи акад. Николай Денков, съпредседател на ПГ на ПП-ДБ.
Към 18.40 часа протестиращите вече са над 2000.
Филип Спасов от ПП-ДБ призова протестиращите да присъстват на заседанието на Общинския съвет във Варна, защото, по думите му, "ще обсъждат нашите пари".
На протеста присъства и съпругата на Благомир Коцев. "Да продължават да го подкрепят - да не се отказват", призова тя.
Протестиращите тръгнаха към площад "Независимост" през бул. "Сливница". Те се спряха на "Севастопол" за импровизиран музикален пърформанс. Носят плакати "Аз съм Благо и не ме е страх", "Кой?" и скандират: "Мафията вън!".
Множеството се насочи към площад "Независимост" и сградата на Съда. Към 20 часа протестът приключи.
Подробностите чуйте в анкетата на Доротея Николова:
Публикацията се обновява.
снимки: Румен Сарандев, стажант-редактор Анита Казакова, Доротея Николова и Мариела Димитрова
Четири специализирани екипа е сформирала администрацията на район „Одесос“, за да следят за неправомерно разширяване на заведенията в централната част на града. Обходите им ще започнат веднага, след като всички обекти получат разрешения си за разполагане на маси пред заведенията и вендинг автомати, информират от общинския пресцентър. Предстои..
2748 лв. са необходими за месечна издръжка на тричленно семейство. Необходимият за издръжка доход нараства с 0,4% на тримесечна база и с 5.1% на годишна база, сочат данните от проучването на Института за социални и синдикални изследвания на КНСБ. От 1526 лв. нетен месечен доход пък се нуждае един работещ човек, живеещ сам, предаде БНР. В..
До около 13 часа днес заради авария без вода ще останат абонатите от местност Прибой , съобщават от ВиК-Варна. До около 15 часа с нарушено водоподаване ще са абонатите от ниската зона на кв. "Галата" . До около 14 часа без вода абонатите живущи в района на: бул. "Владислав Варненчик", ул. "Академик Курчатов", ул. "Козница" и ул. "Г...
Четирима души са с опасност за живота след взрив на газова бутилка в Добрич. Сигналът за битовия инцидент е получен на 22 юли около 20.00 часа, информират от Областната дирекция на МВР в Добрич. Взривът е станал в ж.к. „Христо Ботев“. На място е установено, че вследствие на неправилно използване на газова бутилка тя се е взривила, при което са..
Петият протест в подкрепа на варненския кмет Благомир Коцев ще се проведе в морската столица днес, 23 юли. Сборният пункт по традиция е сградата на Община Варна, а началният час - 18:30, съобщиха организаторите. По-късно акцията ще премине в шествие до площад "Независимост". В София инициативата "Правосъдие за всеки" снощи организира протест под..
Без вода остават днес Шумен, кв. "Макак" и селата Панайот Волово и Белокопитово, съобщават от ВиК. Причината е авария на довеждащия водопровод от яз. "Тича". Спирането ще започне от 9:00 часа, а ремонтът се очаква да завърши в рамките на 24 часа. Според управителя на водното дружеството инж. Иван Пушкаров, се е появил дефект на мястото на заварката..
Правителството ще одобри разпореждането, с което се създава държавното търговско дружество "Магазин за хората". Задачата му ще е да осъществява социално ориентирана търговия. Стоките от първа необходимост, произведени в България, ще се продават с минимална надценка от 10%. Предстои подписване на споразумение с Централния кооперативен съюз,..