2911 деца са записани в първи клас до края на миналата седмица (11 юли 2025 г.), съобщиха от общинската дирекция „Образование и младежки дейности“. От там уточняват, че електронният прием в първи клас в общинските училища на територията на община Варна за учебната 2025-2026 година приключи.
Обявени са общо 302 останали свободни места за 17 общински училища от всички административни райони в града и прилежащите селища. Незаетите места са публикувани на електронната платформа за прием https://school.uslugi.io, като от днес, 14 юли 2025година, записването на бъдещите първокласници ще се осъществява на място в училищата, в които има свободни места.
Съгласно Закона за предучилищното и училищното образование незаписаните, подлежащи на прием в първи клас деца за учебната 2025-2026 година, е необходимо да се запишат в училищедо 15 септември 2025 година.
СВОБОДНИ МЕСТА ЗА ПРИЕМ В ПЪРВИ КЛАС ЗА УЧЕБНАТА 2025-2026 ГОДИНА:
(към 11 юли 2025 година)
УЧИЛИЩЕ | ОБЯВЕНИ СВОБОДНИ МЕСТА |
В АДМИНИСТРАТИВЕН РАЙОН „АСПАРУХОВО“ | 88 |
Начално училище „Васил Левски“ | 0 |
Основно училище „Капитан Петко войвода” | 35 |
Основно училище „Христо Ботев“ | 0 |
Средно училище „Любен Каравелов” | 53 |
В АДМИНИСТРАТИВЕН РАЙОН „ВЛАДИСЛАВ ВАРНЕНЧИК“ | 62 |
Първо основно училище „Свети княз Борис I“ | 0 |
Основно училище „Свети Патриарх Евтимий“ | 12 |
Основно училище „Стоян Михайловски“ | 45 |
Средно училище „Пейо Крачолов Яворов“ | 5 |
В АДМИНИСТРАТИВЕН РАЙОН „МЛАДОСТ“ | 80 |
Основно училище „Антон Страшимиров” | 0 |
Основно училище „Добри Чинтулов“ | 2 |
Основно училище „Иван Вазов” | 23 |
Второ основно училище „Никола Йонков Вапцаров” | 0 |
Основно училище „Отец Паисий“ | 6 |
Основно училище „Свети Иван Рилски” | 33 |
Средно училище „Гео Милев" | 0 |
Средно училище „Неофит Бозвели“ | 16 |
В АДМИНИСТРАТИВЕН РАЙОН „ОДЕСОС“ | 57 |
Основно училище „Васил Априлов“ | 0 |
Основно училище „Йордан Йовков” | 0 |
Основно училище „Константин Арабаджиев” | 8 |
Основно училище „Петко Рачев Славейков” | 0 |
Основно училище „Свети Климент Охридски“ | 0 |
Основно училище „Свети свети Кирил и Методий“ | 0 |
Основно училище „Цар Симеон І” | 0 |
Средно училище с езиково обучение „Александър Сергеевич Пушкин“ | 0 |
Средно училище „Димчо Дебелянов“ | 26 |
Средно училище „Елин Пелин” | 23 |
В АДМИНИСТРАТИВЕН РАЙОН „ПРИМОРСКИ“ | 1 |
Трето основно училище „Ангел Кънчев“ | 0 |
Основно училище „Васил Друмев“ | 0 |
Основно училище „Георги Сава Раковски“ | 0 |
Основно училище „Захари Стоянов“ | 0 |
Основно училище „Панайот Волов“ | 0 |
Основно училище „Стефан Караджа“ | 0 |
Основно училище „Черноризец Храбър” | 0 |
Седмо средно училище „Найден Геров“ | 1 |
В СЕЛО КАМЕНАР | 6 |
Основно училище „Добри Войников” | 6 |
В СЕЛО КОНСТАНТИНОВО | 5 |
Основно училище „Свети Климент Охридски“ | 5 |
В СЕЛО ТОПОЛИ | 3 |
Основно училище „Христо Смирненски“ | 3 |
Четирима души са с опасност за живота след взрив на газова бутилка в Добрич. Сигналът за битовия инцидент е получен на 22 юли около 20.00 часа, информират от Областната дирекция на МВР в Добрич. Взривът е станал в ж.к. „Христо Ботев“. На място е установено, че вследствие на неправилно използване на газова бутилка тя се е взривила, при което са..
Петият протест в подкрепа на варненския кмет Благомир Коцев ще се проведе в морската столица днес, 23 юли. Сборният пункт по традиция е сградата на Община Варна, а началният час - 18:30, съобщиха организаторите. По-късно акцията ще премине в шествие до площад "Независимост". В София инициативата "Правосъдие за всеки" снощи организира протест под..
Без вода остават днес Шумен, кв. "Макак" и селата Панайот Волово и Белокопитово, съобщават от ВиК. Причината е авария на довеждащия водопровод от яз. "Тича". Спирането ще започне от 9:00 часа, а ремонтът се очаква да завърши в рамките на 24 часа. Според управителя на водното дружеството инж. Иван Пушкаров, се е появил дефект на мястото на заварката..
Правителството ще одобри разпореждането, с което се създава държавното търговско дружество "Магазин за хората". Задачата му ще е да осъществява социално ориентирана търговия. Стоките от първа необходимост, произведени в България, ще се продават с минимална надценка от 10%. Предстои подписване на споразумение с Централния кооперативен съюз,..
Днес ще преобладава слънчево време, но привечер от запад ще се заоблачи и през нощта срещу четвъртък над Североизточна България ще има условия да превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, следобед по Черноморието подсилен от бриз. Максималните температури във вътрешността слабо ще се понижат спрямо вчера и ще са..
Инициативата „Правосъдие за всеки“ организира протест под надслов „Вън Сарафов, бухалката на Пеевски!“. Той се провежда тази вечер пред Съдебната палата и ще премине в шествие до историческата сграда на Народното събрание и до Орлов мост, съобщава БНР. Протестът е провокиран от решението на Прокурорската колегия да остави безсрочно Борислав Сарафов..
Ози Озбърн, легендарният фронтмен на Black Sabbath и една от най-емблематичните фигури в рок музиката, почина на 76-годишна възраст, предаде Гардиън. Семейството му съобщи: „С дълбока скръб, която думите не могат да опишат, съобщаваме, че нашият любим Ози Озбърн почина тази сутрин. Той беше заобиколен от семейството си и любов. Молим за уважение към..