През нощта ще е предимно ясно, а утре до обяд слънчево.
По-късно следобед ще се развива купеста облачност и на места в северната част на района не е изключено да превали краткотраен дъжд.
Вятърът от източна четвърт бързо ще отслабне, на места до стихване, сутринта ще се ориентира от северозапад, по Черноморието следобед от югоизток.
Минимални температури между 18° и 23°, максималните слабо ще се понижат спрямо предходните дни и ще са от 34° до 37°, по Черноморието 28°-33°.
За Варна минимална температура 22°, максимална 32°.
Вълнение на морето 2, следобед 2-3 бала. Температура на морската вода от 25° до 28°.
Деж. синоптик: Виктория Георгиева
Поредно изследване на питейната вода в ваканционно селище Елените ще бъдат направени днес. Според последните проби от 22 октомври водата в района не отговаря на изискванията за качество и е негодна за пиене. Резултатите от химичните и микробиологични анализи показват сериозни отклонения от нормативите за питейно-битови цели. В пробите са..
През нощта по атмосферни смущения облачността навсякъде ще се увеличи и вплътни и до сутринта от запад ще започнат повсеместни валежи от дъжд. Около и след обяд валежите ще са временно интензивни, на много места значителни по количества, но привечер ще намалеят и постепенно ще спират. Облачността бързо ще се разкъса. Вятърът над..
Националният съвет на БСП се събра, за да обсъди предлаганата ротация на председател на Народното събрание от коалиционните партньори в управлението ГЕРБ-СДС и ИТН, предаде репортер на БГНЕС. Ако БСП се съгласи с ротацията, това ще означава, че председателят на парламента от квотата на БСП Наталия Киселова ще трябва да бъде сменена. Очаква..
Оранжев код за значителни валежи в няколко области у нас обяви Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) за днес. Предупреждението е за областите Перник, София-област, част от Монтана, част от Видин, Кюстендил и София-град. Жълт код е обявен за областите Враца, Плевен, Ловеч, части от Монтана и от Видин, Благоевград,..
След тригодишно прекъсване, емблематичното събитие „Обиколка на Варненското езеро“ отново ще събере любителите на движението и природата. Инициативата ще се проведе на 26 октомври (неделя) и се организира от Велоклуб „Устрем“ и Туристическо дружество „Родни балкани“ с подкрепата на Община Варна и Община Белослав. Тази година форматът ще бъде..
Тази нощ, в 04:00 часа местно време, страната ни се върна към астрономическото – или зимното – часово време. Часовниците бяха преместени с един час назад, съгласно европейската директива и постановление на Министерския съвет от 1997 г., което определя смяната на времето в последната неделя на март и октомври. България премина към лятно часово време..
Повечето зеленчуци у нас поскъпват през седмицата, показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Индексът на тържищните цени се повишава с 1,19% до 2,299 пункта. Най-осезаемо поскъпват краставиците – с над 26% до 2,90 лв. за килограм, и тиквичките – с почти 22% до 1,60 лв. Значителен ръст има и при картофите – с 10% до 1,05..