27 август, сряда, Арт салон на Радио Варна, 19.00 часа
Павел Цветков ви кани на представянето на втората си поетична книга "Математика на очакването".
„Очакването поезията математически да подходи към света, в който живеем, се развенчава в тази книга. Поезия на дефинициите, която ни разкрива поета, влюбеното момче, морето и дори малките трепвания на времето, които трудно долавяме. Онази фина мелодичност на красивите думи достига до мястото, към което се е запътила. В синтезираността е силата на тази книга. Не в многословието, не в обема, а в откриването на правилните думи. Именно тази точност концентрира погледа в очакването на любимата, на любовта, на лятото, което не може да бъде изчислено.“
Калоян Христов, поет
„Едно е да си тръгнеш физически, а съвсем друго да се изнесеш от сърцето. Бягството ще се окаже завръщане. Не можеш да сложиш точка на онова, което не е започвало. Едновременно притежание и липса. Това е поезия на красивия парадокс. Думите са скъпоструващи, защото са събирани дълго време. Затова са кратки и пълни. В тях са детството, морето и любовта в модерния, но също и в традиционния римуван стих. Сдържаният поглед под мълчанието в глас без излишество.“
Десислава Неделчева, писател и литературен критик
„Поезията рядко е плод на абстрактно мислене или обобщение. В най-успешните си форми нейните определящи характеристики са вниманието към действително съществуващия свят, от една страна, и възможностите на езика – от друга. Стиховете на Павел Цветков са идеално балансирани между тези два повода – думи и неща – и съответно ни приканват да погледнем на света по нов начин. Скромността също е очевидна тук – рядко качество в свят, в който всеки се стреми да наложи мнението си. Самият стил, в който са написани стиховете, подканва към ангажираност.“
Том Филипс, поет и драматург
3 септември, сряда, Арт салон на Радио Варна, 19.00 - 21:00 часа Откриване на фотографска изложба КВАРТАЛИТЕ, ХОРАТА и КРАЙБРЕЖИЕТО НА ВАРНА. Събитието се организира от Младежка формация "Аморфа" и е част от Фотографски фестивал НА ФОКУС. Изложбата представя многопластовия образ на град Варна, изграден от преплитащите се визуални и идейни нишки от..
На 2 септември в 18:30 часа Изабела Шопова ви кани в Арт салона на Радио Варна за морската премиера на новата си книга „К като Корея“! Повече за книгата: Някога позната като Страната на утринния покой (или Страната на утринната свежест), днес Южна Корея е Страната на К-чудесата. На контрасти и противоречия, на невъзможни..
25 септември, четвъртък, Концертно студио на Радио Варна, 19.00 часа Мери и Миро от Мери Бойс Бенд ще представят дългосвирещите плочи „Само за теб“ и „Дългият път към дома" с бутиков концерт в Радио Варна. Акустично ще прозвучат песните от двата култови албума на групата, любими песни от албумите „Непознати улици“ и „Щастливи дни“, както и..
22 август, петък, Арт салон на Радио Варна, 18.30 часа Цвета Тотлякова представя самостоятелната си изложба "Лазур" в Арт салона на Радио Варна. "Лазур - като чистота и леко дихание. Лазур - като обещание за нежен визуален допир и свобода. Лазур - като обобщаване на разнообразни по сюжетност творби, но с обща тематика. Рисувани в период от седем..
На 15 юли 2025 г. в 18:00 часа пред сградата на БНР - Радио Варна бе даден стартът на интерактивна градска игра, посветена на 90-годишнините на Българското национално радио и Радио Варна. Събитието се организира съвместно от БНР и пловдивските създатели на градски игри „Вътрешен глас“. За тези, които не успяха да се включат в..
Уважаеми приятели и гости, Може да се свържете с нас на познатите Ви телефони: 052/664462 и 052/664488, както и на e-mail: events.varna@bnr.bg . На Ваше разположение работят две изложбени зали и една концертна зала /звукозаписно студио/. Планирайте вашето събитие в Радио Варна и ние ще окажем нашата организационна подкрепа. Ще се радваме..
Радио Варна се включва в националните чествания по повод 150 години от гибелта на Апостола на свободата - Васил Левски. Вече са подредени 14-те писма от кореспонденцията между Иван Драсов и Данаил Попов , съратници и приятели на Васил Левски. Експозицията може да бъде видяна в Стъкления павилион до сградата на Радио Варна . Оригиналите на..