Трима души, замесени в различни престъпни дейности, свързани с производството и разпространение на наркотични вещества, са задържани от варненските полицаи за ден, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР след проведени специализирани операции по линия „Противодействие разпространението на наркотични вещества“. Първият случай е..
Варна е един от градовете в страната, в който през есента над 20 зъболекари поставят безплатно силанти на деца между 5 и 9 годишна възраст. Това се случва по Националната програма за профилактика на оралните заболявания на деца до 18 години „Твоята бяла и красива усмивка“. Доктор Гергана Трифонова е дентален лекар с практика от 20 години,..
Социалният министър Борислав Гуцанов потвърди, че с бюджета за следващата година ще се повиши размерът на вдовишката добавка от 30 на 35 процента от пенсията на починалият съпруг. "Да, абсолютно вярно. Това е част от нашата програма, така, че това също ще се случи, от догодина с бюджета, който предстои", коментира министър Гуцанов, който бе е гост..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се обяви за закриване на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация", предаде БНР. Предложението дойде след скандала с арестуваните служители на агенцията за поискан подкуп на шофьорите, превозващи техника за концерта на Роби Уилямс и законодателното предложение на "Демократична България" да бъдат оборудвани с боди..
Не е запълнен капацитетът за предоставяне на услугата "Домашен социален патронаж" във Варна. От нея могат да се възползват до 550 души. Това каза заместник-кметът на Община Варна с ресор "социални дейности" Снежана Апостолова в предаването на Радио Варна "Новият ден" по повод Международния ден на възрастните хора. Това е една от най-всеобхватните услуги,..
156 организации, включително „За Земята“, изпратиха съвместно писмо до председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен , еврокомисарите и националните министри, в което призовават за незабавен мораториум върху одобряването и изграждането на нови инсталации за изгаряне на отпадъци в Европейския съюз (ЕС). Настояват за:..
Земетресение с магнитуд 6,9 разтърси крайбрежието на Филипините, съобщиха американският Геофизичен институт и Европейско-средиземноморският сеизмологичен център, цитирани от Франс прес и ТАСС. Вече са открити телата на 70 загинали, предават световните агенции, съобщава БНР. Първите жертви на земетресението са били затрупани в спортен център, а едно..