Днес е последният срок, в който производителите на винено и десертно грозде могат да кандидатстват за компенсиране на разходите си за борба с вредителите. Бюджетът на държавната помощ за 2025 г. е 5 млн. лв.
Финансовата подкрепа има за цел да компенсира част от направените от лозарите разходи по закупуване на продукти за борба с вредители по лозата. Максималният интензитет на помощта е до 100% от направените разходи, но не повече от 600 лв./ха с включен ДДС.
Признават се само разходи направени през тази година. Допустими са само препарати за растителна защита, които са описани в Национална програма от мерки за контрол на вредители по лозата, публикувана на интернет сайта на Българската агенция по безопасност на храните, а указанията за прилагане на държавната помощ могат да бъдат прочетени на сайта на фонд "Земеделие".
Приемът на заявления по схемата започна още на 24 март и днес срокът изтича. Очаква се до 10 декември ДФ "Земеделие" да изплати финансовата помощ по схемата.

В изложбата "Преходи", представена във варненската галерия "Тереза Зиковска", се срещат двама автори, за които е характерна свободата на изразяване и радостта от живота. Прехода от един етап към друг е пътуването към новото, към неочакваното, към предизвикателството и търсене на неоткритото! Румен Рачев е роден на 15 април 1956 г. През 1982 г. завършва..
Картина на Клод Моне от прочутата серия "Meules" се продаде за 110,7 милиона долара в Ню Йорк на аукцион на френски импресионисти.Продажбата в „Сотбис“ привлече една от 10-те най-високи цени, предлагани някога на търг, съобщи АФП. Общата сума, която включва таксите и комисионата, е повече от 44 пъти..
Уважаеми колеги и приятели, Имаме удоволствието да споделим с Вас една добра новина! На тържествената церемония по случай 77-та годишнина на Българското национално радио Радио Варна получи специалната награда “Сирак Скитник” за 2011 година. Престижното отличие ни беше присъдено за принос в развитието на културата и алтернативното творчество на..