Китайската лунна нова година ще настъпи на 8 февруари през 2016 и ще премине под знака на червената огнена маймуна. Празникът се отбелязва не само в азиатските държави, но и в много други страни с големи китайски общности по света. Над 2000 тържества ще бъдат организирани в 400 града в 140 държави, които ще преминат под мотото „Весела китайска нова година“.
Броени дни преди Пролетния празник започна и „голямото пътуване“ за китайците. През последните години това явление се превърна в най-мащабната годишна миграция в света. Тази година се предвижда, че ще бъдат направени почти 3 млрд. пътувания или с около 4% повече от предходната година. Стотици милиони китайци ще се прибират по родните си места, но все повече млади хора ще пътуват в чужбина за празниците. Наблюдава се и увеличаване на чужденците, които ще посрещнат Пролетния фестивал в Китай.
Диана Иванова от Радио Китай за чужбина разказа за традициите на най-големия празник за китайците и за тържествата, които ще продължат до 13 февруари. И още: Какво да очакваме в годината на червената огнена маймуна?
През 2025 година банките на българския пазар очакват проблеми с платежоспособността на клиентите по обслужването на техните кредити и..
Как се извършва контролът на автомобили и хора, преминаващи през България, която от 23 дни вече е пълноправен член на Шенген? Къде са разположени..
Велико Търново е заплашен от водна криза. Причината не е в липсата на вода в питейния язовир "Йовковци", а в амортизираната мрежа и безкрайните аварии..