Казват, че годините на прехода съсипаха няколко поколения българи. В мътни времена изостаналата ни страна се втурна да наваксва и догонва непознатото, изпуснатото без ясна представа, без ориентири и без правила. Рушаха се тогава не само стени на мавзолеи, но и стереотипи, вярвания, ценности. И всичко това съпътствано от много и всякакви емоции. Сред тях и невероятното чувство за някаква лекота, свобода, възторг и надежда.
90-те години вече са наше минало. Кои са тогавашните „романтични герои“, събития , места, феномени, превърнали се в символи и митове на своето време, излезли извън реда и институциите и разширили представите? Изложбата „90-те.Началото на мита“ в галерия „Васка Емануилова“ ги търси и вижда през погледа на музея, на територията на популярната култура. Кои са продуктите на тази култура от 90-те. Разговор с Владя Михайлова , куратор на изложбата, която се обръща към това време – контрастно – на съзидание и разпад, на отваряне към света , но и на тежки социални пренареждания.
Истинската причина за отлагането на искането на извънреден оценителски доклад от ЕК за еврозоната е, че управляващата коалиция възнамерява да внесе в..
Нов облик трябва да придобие центърът на морския курорт Поморие за предстоящия туристически сезон. Общината планира да изкорени всички 63 стари..
Няма истинска демокрация, когато нямаш качествено правосъдие , затова няма и сериозни чуждестранни инвестиции. България е красива страна, но като..