“Ако говорим лично за мен, за мен е една хубава година, защото съм здрав, семейството ми е здраво, близките ми хора са здрави“, каза Терзийски по повод своята равносметка за изминалата 2018 г. пред БНР и допълни – “по-общо погледнато ми се иска да кажа нещо за четенето, защото ние сега с развитието на електронните медии и социалните мрежи, все ми се е струвало, че по-малко ще започнат да четат младите хора, обаче виждам някакъв ренесанс на четенето“.
“Виждам, че младите хора все повече посягат и искат да прочетат книга, да се похвалят, че са я прочели, да я обсъдят с други хора, които четат“, каза той в интервю за предаването “Хоризонт за вас“ и добави:
“И така ще тръгнем напред, защото колкото повече чете един човек, толкова по-труден е за манипулиране, литературата ни кара да виждаме малко по-отвисоко, малко по-глобално“. Авторът разказа как е решил да започне да пише:
“Аз не съм решавал да започна да пиша, то просто се случи. Една вечер се случи“. “Усетих, че искам тази идея да я споделя с повече хора“. “Просто трябва да го излееш по начина, по който го усещаш и то ще си намери читателите“, каза още той.
“Работя от известно време по нов роман, който пак ще бъде много страници най-вероятно“, сподели автора за бъдещите си творчески планове.
В предаването Терзийски се включи и с коментар към темата “мрънкащи“ ли са българите:
“Аз това, което виждам ние си го имаме това мрънкането, то си е, може би, заложено в нашата психология, но това, което виждам и е хубаво, не само през изминалата година, а и напоследък – все повече започваме да се осъзнаваме като общност“.
“Мога да дам пример с моя квартал в София, където живеят повече млади хора, наскоро дошли и така, новософиянци, както ги наричат. Прави ми впечатление осъзнаването на тези хора, които сме, че което е добро за един, това е добро за всички“, каза още по темата той и продължи - “Именно това е нещото, което според мен се случва, но много бавно. Не знам дали ни трябва доста поколения и така съзнанието ни да стигне до този момент, в който да си кажем – ние сме заедно, сме по-силни, отколкото един по един“.
“Аз го виждам по-скоро в младите хора, който го усещат. И в социалните мрежи те са по-скоро, мрънкането там и хейтът е на пиадестал издигнат, но от друга страна там малко повече осъзнаваме, че сме силни“.
В четвъртото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Кои са носителите на награди “Златен век“ на Министерството на културата и “Кристална лира“ на Съюза на българските музикални и танцови дейци – в областта на музикално-сценичните изкуства - Разговор с..
Изложбата "Към неизвестното" беше открита вчера - 03.11, в Общинския културен инстиут "Красно село". Тя представя нови произведения на Антон – Константин Анастасов. Творчеството му вече е било показвано в САЩ и Германия. Негови картини присъстват и като фон на известни компютърни игри. "В картините и в игрите страховете могат да бъдат..
Тарас Шевченко среща Христо Ботев в една особена прегръдка между националните герои на Украйна и на България. Може да я видим по време на Международния фестивал на етнографското кино - ОКО , който ще се открие в зала "Люмиер" на НДК този петък от 19 часа. Фестивалът вече се проведе в Украйна. България ни подкрепи за първи път на такова ниво,..
"Нощен хоризонт" ни срещна с един от най-интересните и многопластови български творци, който оставя следи както в България, така и на световната арт сцена – Петър Георгиев Рей . " Човек не бива никога да се предава , независимо от възрастта, от пътя, на който се намираш, или на кръстопътя, това няма значение, човек трябва да продължава да..
Третият игрален филм на режисьора Милко Лазаров "Стадото" ще открие 38-ото издание на "Киномания" на 13 ноември в Зала 1 на НДК. Филмовият фестивал "Киномания" ще се проведе от 13 ноември до 01 декември в София, Пловдив и Варна, а билетите са вече в продажба. В програмата на "Киномания" очаквайте прожекцията на осем български филма и много..
Скъпи гости посреща диригентът на Детския хор на БНР маестра Венеция Караманова, дошли от далечна Япония. Те са част от ръководния екип на Токайския университет. На 18 турнета в страната на изгряващото слънце са били хористите на маестра Караманова. Дружбата им с Япония е от 1967-ма година, когато начело на Детския радиохор е бил..
В Плевен с два впечатляващи концерта отбелязаха 65 години от създаването на Северняшкия ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев“. Концерт - спектаклите „Наследството” и „На Север от Балкана” заслужиха аплодисментите на препълнената зала в Драматично-кукления театър „Иван Радоев“. Аплодисментите не стихваха по време на двата..
"Не може да не се гордеем, че ние сме тези, които водим едни нации на Антарктида". Това заяви пред БНР председателят на Българския антарктически..
Непрекъснато трябва да се говори за психичното здраве. Това обясни пред БНР Албена Дробачка, ръководител на къща "Скрити лайкове". Пространството..
" В случая с изчезналите гласове на "Величие", които ние открихме и се появиха, първоначално аз получих един сигнал за секция в Пазарджик, където..