„И заедно с 25 човека от цялата страна обикаляме из България и организираме безплатни събития, с които целим да промотираме доброволчеството и да привлечем нови млади хора към различни дейности“, каза за предаването "Преди всички" председателят на сдружението Илина Райнова.
Програма "Европейски корпус за солидарност" дава възможност на млади хора до 30 години да бъдат доброволци в която и да е страна от Европа, както и в други региони – например Русия, Азербайджан, Мароко, Алжир, Тунис.
„Младите хора, които се включат в тази програма, получават издръжка, получават настаняване, получават средства за транспорт до страната, в която ще бъдат доброволци. Със сертификат в края на престоя си могат да работят в неправителствени организации, в общини или в училища. Дейностите им могат да бъдат най-различни – свързани с култура, екология, работа с деца, с възрастни хора, в сферата на дизайна, администрацията“, обясни Райнова.
За първи път в България, от началото на 2019 година насам програмата позволява българи да бъдат дългосрочни доброволци с издръжка.
„Досега това не беше възможно в България. Няма закон за доброволчеството в България. Например в Германия има доброволчески социални години, където младите хора могат за една година да подкрепят някоя кауза. Това в България започна през 2019-а. затова искаме да информираме възможно най-много млади хора, че могат да получат подкрепа и да работят за каузата, която искат“, коментира още Илина Райнова.
Тя дава пример как във Варна работят с фондация „SOS семейства риск“ и с деца със затруднения – различни увреждания или отпадане от училище. Има и огранизации, работещи с хора с множество увреждания, за които сдружението осигурява доброволци. Изпращали са в чужбина доброволци, които да работят в домове за възрастни хора.
На 22 и 23 ноември в рамките на кампанията на сдружението „Щък тук-там“ ще се проведе събитие и в София с графити уъркшоп, уроци по кънки и скейтборд, изложба, турнир по джаги.
Още за възможностите за доброволчество чуйте в звуковия файл.Под диригентството на маестро Йордан Камджалов на 8 юли Плевенската филхармония започна Национално турне. Предвидени са 15 концерта "Музикална магия 2" в цялата страна. През 2011 година Камджалов беше избран за Музикант на годината. През 2019 година спечели в категория "Музикален проект на годината" на предаването "Алегро Виваче" на Българското..
" Не знам колко струват колите. Те не са наши . Дадени са от човек, който също е ощетен от това управление и каза, че понеже продава бизнеса си, продава всичко, ще си продаде и колите, иска да ги даде един-два месеца да се карат облепени, но това, което се случва, е, че веднъж ги спряха неоснователно от движение". Това коментира пред БНР Ивелин..
Сериозна промяна предстои в следващите месеци в регулацията на дроновете у нас . По-строги мерки за операторите на дронове предвиждат промени в Наредбата за безпилотни летателни системи и нови изисквания към центровете за обучение на пилоти на този тип летателни средства . Идва ли време, в което регулацията на дронове, ще прилича на тази,..
" Като цяло хотелиерите са поляризирани в оценката си за туризма у нас" . Това заяви пред БНР Георги Дучев - изпълнителен директор на Българската асоциация на професионалистите в мениджмънта на хотели: "Една трета от тях смятат, че той се е подобрил спрямо миналата година. Пак една трета смятат, че няма промяна и има една трета, която декларира..
Как чрез изкуство да вдъхновява младите хора към тяхното по-добро развитие - тази цел си е поставил Виолин Неделчев. Той е талантлив художник и отдаден учител по "Изобразително изкуство". В момента преподава в 143-то Основно училище "Георги Бенковски", но пътят му е свързан и с много други учебни заведения. Виолин три пъти получава..
14 линейки пристигнаха днес в Лвов . Крайната им цел е фронтът в Източна Украйна. Тръгнаха преди една седмица от Мюнхен. Разстоянието е около 1200 километра . Преходът отне седем дни, защото в него участваха и около 70 любители колоезначи в етапи от по 200 километра на ден . Това са сухите факти около една от многобройните доброволчески..
Домашна атмосфера, в която бебетата получават грижа, а техните родители – спокойствие и увереност, че ще се справят. Това усещане дава пространство на осмия етаж на болницата Майчин дом , което се нарича сектор за кенгуру грижа . То е съвсем ново и първото в България. Идеята е майките и бащите на недоносени бебета да ги прегръщат, колкото време..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
След множеството дискусии и скандали около професионалната реализация на младите лекари става ясно, че и в тази област има много за ремонт - както..