Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Назначенията на активисти от ГЕРБ в Русе

Какво работят сега управлявалите общината през миналия мандат

Снимка: Община Русе

„На кой ще бъде поверен даден пост или работа - това зависи от всеки мениджър на институция или организация. Аз виждам хора, които за предложената дадена служба, си изпълняват перфектно задълженията“ – това каза в предаването „Нещо повече“ по „Хоризонт“ общинският координатор на ГЕРБ в Русе Бедрос Пехливанян.

Пехливанян коментира това по повод новите назначения на активисти на ГЕРБ след като сдадоха местната власт през ноември.

Бившият кмет Пламен Стоилов засега разчита само на пенсията си като офицер от армията.

Заместник-кметът по икономиката Даниела Шилкова с дипломата си на юрист от Русенския университет намери свободно място в най-голямото училище, респективно с най-голямо финансиране, ръководено от съпартиеца й Галин Ганчев в качеството му на заместник-директор.

Другата заместник-кметица - Наталия Кръстева, от началото на този месец е заместник-директор на най-престижното училище в града - Математическата гимназия "Баба Тонка".

„За мен това е от една страна некоректно спрямо цялата образователна гилдия, защото какво да кажем на тези хора – вие не сте достатъчно компетентни и ще стоите на ниско стъпало. А хора от други системи влизат тук на управленски позиции…“, посочи пред БНР заместник-кметът по образованието Енчо Енчев.

„Аз имам нужда от точно такъв човек. Той е бил мениджър и е направил много. Не виждам защо трябва да се притеснявам за него“, отбеляза директорът на операта Иван Кюркчиев за назначението на пенсионирания на 65 години директор на споменатото най-голямо училище - Галин Ганчев, в Държавна опера - Русе.

Сега Галин Ганчев е от ГЕРБ, но кариерата му започва от БКП, преминава през СДС, следва Движение "България на гражданите".

Още по темата в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

29.06.25 г. Законите на Мърфи

Изречението на месеца е "Спестената истина олихвява лъжата" на Емилия Търновска от гр. Габрово. 

публикувано на 29.06.25 в 08:15

Великата хималайска пътека и новата книга на словенските алпинисти сем. Щремфел

"Силата на нощта е в светлината на звездите" - така се казва новата книга на една от най-известните двойки в алпинизма, Мария и Андрей Щремфел. През 1990 г. те стават първото семейство, изкачило Еверест. После Андрей Щремфел получава два пъти най-престижната награда в тази сфера, а двамата със съпругата му стават международно сертифицирани алпийски..

публикувано на 23.06.25 в 12:14

Да изпееш тайнство

Албумът на Академичен народен хор с диригент проф. д-р Костадин Бураджиев вече е факт. В предаването „Имат ли песните спиране“ на 5 април ви представихме тази магична селекция от ефирни, но доста сложни песни за изпълнение и заедно с проф. д-р Бураджиев навлязохме в спецификата на хоровото изкуство и това как се прави бутикова музика. Разговорът..

публикувано на 23.06.25 в 09:39

22.06.25 г. Законите на Мърфи

Рубриката от 22.06.25 година.

публикувано на 22.06.25 в 08:15
Законите на Мърфи

15.06.25 Законите на Мърфи

Чуйте рубриката от 15 юни 2025 г. в звуковия файл. Водещ - Даниела Якова.

публикувано на 16.06.25 в 10:01

Театър, любов моя!

На 12 юни преди 60 години, врати отваря едно уникално културно пространство в сърцето на София – Театър 199.  Разположен в уютно подземие в центъра на столицата, Театър 199 е създаден с идеята да бъде място за камерни постановки. Името му е свързано с броя на местата – 199, но след няколко ремонта залата вече разполага с  169 зрителски места . Тук..

публикувано на 13.06.25 в 03:00

"Надпяване" – фолклорна класация, юни 2025

"Надпяване" е класация за народна музика, чиято цел е всеки месец да представя произведения в различни стилове, подредени в няколко категории, състезаващи се в рамките на една календарна година. Форматът обхваща авторски произведения, нова, етно, традиционна музика, която се доближава до вкусовете на аудитория от различни възрасти, с различни..

публикувано на 11.06.25 в 16:17