Подозренията, че цялото нещо е една голяма измама, се потвърдиха и финансово тези дни с данъчни разкрития за първата година от дейността на Time’s Up - обожествяваната от либералните медии организация, която активистки и холивудски звезди основаха като официален продукт на цялото #MeToo движение.
Идеята беше Time’s Up да събира дарения, с които да помага на жени, пострадали от сексуален тормоз на работното място, които иначе не биха могли да си позволят скъпи адвокати.
И тук историята започва да звучи особено познато и актуално за българската публика. Оказва се, че за 2018-а година двете благотворителни организации под шапката на Time’s Up са събрали над 3,5 милиона долара дарения, от които 1,4 милиона са отишли за заплати на различните шефки, а малко над 300 хиляди за реална юридическа помощ на жертви. По-малко от десет процента. Класика.
Със 157 хиляди долара от даренията организацията е правила конференции в луксозни спа-хотели. От онези за по над 400 долара нощувката. Чудесно. Официалното обяснение е, че тези събития са били „за изграждане на общност и запалването на искрата на критични разговори за джендър равенството“. Ама, разбира се!
Нормалните и наистина критично мислещи хора нямаха нужда от данъчни извлечения, за да знаят, че цялото нещо е схема. Още с изплитането на първата розова „пуси шапка“ през 2016-а година беше болезнено ясно, че тази мутирала версия на феминизма ще бъде упражнение по шарлатанство. С щипка невротична истеричност. Добре, де – повече от щипка. Много повече!
В управленските бордове на тези организации попадат някои от най-големите звезди, както и бивши кадри от администрацията на Обама. Дано поне те са оценили скъпите спа конференциите за женско равенство.
Една от основателките на Time’s Up Лиса Бордърс още преди време трябваше да отстъпи шефската позиция, след като нейният син беше обвинен в сексуален тормоз. Тя се махна, но чак след като взе над 300 хиляди долара заплата.
Това са организациите, които отказаха да работят с жената, обвинила Джо Байдън в сексуален тормоз. Като говорим за Байдън и състоянието на съвременния феминизъм – западните медии агресивно ни блъскат със заглавието, че комуникационният екип на Байдън ще е само от жени. Историческо, смело и невероятно. Най-важното нещо за един професионален екип – полът.
А някои дори припомниха, че и на Тръмп комуникациите се ръководят от жени. Но явно не са правилните жени. И правилната комуникация. А и администрация.
Жените на високи позиции са ценни само когато може да бъдат използвани за нашата си пропаганда.
Това далеч не са единствените абсурди от света на феминизма тези дни. Културните войни ескалират във Великобритания. Преподавател беше отстранен от престижния колеж Итън, след като аргументирано критикувал тезите на „радикалния феминизъм“. Това явно е против академичните стандарти. Дори и в изцяло мъжките колежи като Итън. За щастие започна солидна кампания за връщане на преподавателя.
А дали ще има връщане за актрисата Елън Пейдж, която реши да „излезе“ като небинарен трансджендър и обяви, че вече се казва Елиът. За секунди филмовите сайтове смениха името на актрисата, пардон актьора. Тя вече е той. Навсякъде. Тече някакво странно и безумно изличаване на идентичността на Елън като актриса и жена.
Сега, това в полза на феминизма ли, или не точно. Трудно е да се прецени. Една потенциална жертва на сексизъм по-малко. Въпреки че небинарните трансджендър персони май са по-нагоре - или по-надолу, зависи от перспективата - в йерархията на жертвите според предписанията на "прогресивната интерсекционалност", занимаваща се с "пресичащите се интереси на маргинализираните малцинства".
Това прозвуча като за феминистка конференция в луксозен спа-хотел за 400 долара нощувката. Равенство, репресия и билети първа класа. Както си трябва. Но само ако има дарения за такива разходи и заплати. Популярността на организации като Time’s Up подсказва, че ще тепърва ще има. Явно времето на модерния прогресивен феминизъм и други подобни измами още не е изтекло.
Асоциация на родители на деца с епилепсия представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". Той съдържа насоки и отговори на важни въпроси, свързани с живота и ежедневието на младежи с епилепсия на възраст между 14 и 28 години. На 10.02 организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като отново стана ясно, че липсата на лекарства..
Писателката Виктория Бешлийска гостува на Българското неделно училище в Барселона. В каталунската столица тя се срещна с децата и техните родители в разговор за силата на езика и нишките, които свързват българите по света. Езикът е нашата идентичност и колкото повече изучаваме богатството му, толкова по-близо сме до същността си, каза..
Мисията да показваш, че различните хора не са опасни, и че всеки човек заслужава шанс, продължава и след смъртта - в това вярват близките и приятелите на пеперудения Георги от Перник, който стана звездичка на небето на крехката възраст от 9 години. В негова памет беше представен филмът "Пеперудена прегръдка", в който участват Гого,..
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Исус Ангелов свири от малък на пиано, цигулка и акордеон. Пише есета, разкази и поезия. "Божията Безкрайност" е дебютната му книга, събрала поезията на Исус Ангелов и картините на Ставри Калинов. Той е сценарист и водещ на концертите, които организира в Националния дворец на културата в София. От 2 до 90-годишни са почитателите му. Не искат..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и..