От няколко дни световното информационно пространство е направо подгизнало от лицемерни сълзи. Всякакви политици реват, всевъзможни анализатори оплакват „озлочестената американска демокрация“. Глобалният политически елит, най-големите медии се тресат от перманентен гняв заради онова, което те наричат „опит за преврат в сърцето на Америка“.
Защо обаче тези напъни звучат толкова фалшиво, защо никой нормален човек не може да повярва в искреността на оплаквачките? Защото същите тези, които сега ни заливат със сълзите си заради „атаката срещу демокрацията“, както я наричат те, правеха абсолютно същото в продължение на много години в най-различни държави. Ето примери. Най-силно ревящите в момента са политиците от елита на Демократическата партия. Именно те обаче бяха хората, които финансираха и всячески подкрепяха украинския Майдан преди седем години. А този Майдан не беше нищо друго освен класически преврат, т. е. сваляне на законната власт не чрез парламентарни процедури, а от улични метежници. Тогавашният американски вицепрезидент Джо Байдън завеждаше всичко случващо се в Украйна, както по време на метежа, така и след неговия успех.
Далеч не само успешният преврат в Украйна е дело на толкова силно протестиращите срещу „превратите“ политици. Да си припомним финансираните от тях „цветни революции“ в Сърбия, Грузия, Беларус, Венецуела. И тук споменавам събития само от последните двайсетина години. Ако се върнем към 20-и век, няма как да не си припомним организирани от Вашингтон преврати по света като тези в Иран през 1953 г., Гватемала през 1954 г., Чили през 1973 г. Има и неуспешни, разбира се, като провала на десанта в Залива на прасетата през 1961 г., имащ за цел свалянето на правителството на Фидел Кастро. Според удобната терминология на Вашингтонския елит и обслужващите го медии, хората, които искат да свалят законната власт в други държави и които са финансирани я от тайните служби, я от НПО-та, са „борци за демокрация“, докато тези, които онзи ден изразиха гнева си срещу действията на „дълбоката държава“, са „превратаджии“ и „сган“. Няма спор, невероятно принципна е тази позиция.
И още един пример за лицемерие. През пролетта и лятото Америка беше разтърсена от протести, чиито организатори твърдяха, че се борят срещу расизма и всякакви други видове дискриминация. Това е справедлива кауза, разбира се. Интересно защо обаче в името на тази справедлива кауза бяха съборени статуи на исторически личности, бяха опожарени и разграбени стотици малки и големи магазини, а „борците за равноправие“ изнасяха оттам печки, телевизори, маратонки и други предмети от първа необходимост за всеки „поборник срещу расизма А тези политици и анализатори, които днес реват, защото на 6 януари била „погазена законността“, тогава, през лятото на миналата година, хлипаха от възторг и правеха всичко възможно да оправдаят подпалвачите и грабители.
Днес цялата власт в Съединените щати както изпълнителна в лицето на новия президент, така и законодателна, е в ръцете на Демократическата партия. Тоест, хората с двойния аршин, за които говорех преди малко, са абсолютните властелини. Това, което много от тях искат, е да бъдат властелини не само в Америка, а и по целия свят. За тях именно това е „връщането към нормалността“. Вашингтонският елит нарежда, а останалият свят безропотно изпълнява. А всеки, който се противопостави на тази „нормалност“, бива заклеймяван като „метежник“, „терорист“, „националист-шовинист“ и разбира се „агент на КГБ“. Така изглежда света в представите на ръководителите на управляващата всичко днес в Америка Демократическа партия. Пред последните години захранваните от демократите анализатори и медии направиха всичко възможно, за да насадят в съзнанието на хората именно тази черно-бяла картина.
Някой веднага ще попита: а нима републиканците са по-добри? Нима те не финансираха преврати и „цветни революции“? Финансираха, разбира се. Единствената разлика между републиканците и демократите е, че първите са по-откровени. Републиканският президент Джордж Буш-младши от самото начало искаше да затрие Ирак, открито говореше, че ще го съсипе и точно това направи. Имаме класическо единство между думи и дела. А предшественикът му Бил Клинтън, тази икона на демократите, дойде на власт с обещанието да реализира това, за което мечтаеха „децата на любовта“ през 60-те.
Демократите винаги говорят, че искат световен мир, „цветя в косите“ и всеобща любов. И винаги завършват с военна агресия – било срещу Виетнам, било срещу Сърбия. Ето това е то Великото американско лицемерие. Проповядваш едно, а правиш нещо съвършено различно. Това е нормалността, с която ни призовават да свикваме. А дали ще свикнем, дали отново ще се превърнем в поредната животинска ферма, зависи само от нас.
Над 10 деца са с тежки травми след движение с електрически тротинетки през последните седмици. Полицията и кметове предприеха мерки за затягане на контрола върху движението на електрически тротинетки и електрически мотори. 16-годишно момче е с тежка черепно-мозъчна травма след падане от тротинетка Две 14-годишни момичета са пострадали..
Черни дрехи, качулки, анцузи над глезените и скъпи маратонки, момчета между 12 и 19 години – така изглеждат "локалите". Самите те се наричат помежду си "филмари". Копират т.нар. ултрас култура – визията на част от участниците в определени ултрас групи на футболни отбори, крайни агитки, крайни фракции. Някои от тези деца са също и част от тези..
Фермери от Банско алармираха миналата седмица в ефира на "Хоризонт" за масово нарушаване на забраната за придвижване и изискванията за паша на дребни преживни животни , въведени в началото на годината в шест общини от Благоевградска област. Най-голямата им тревога е, че това може да пренесе болести като чума и шарка, а стадата им да бъдат..
С 2 милиона лева за информационна кампания и телевизионен клип, излъчван в продължение на 17 дни, здравното министерство успя да мотивира близо 17 хиляди жени да се прегледат за рак на маточната шийка в края на миналата година. Това са едва 20%, заложени в скрининговата кампания за ранно откриване на този вид рак, за която държавата отпусна..
Католическата църква преживява исторически момент. На 7-ми май ще бъде конклавът, на който ще бъде избран новият папа. Сикстинската капела се подготвя да приеме 133-ма кардинали от общо 135-ма на възраст до 80 години. Букмейкърите изчисляват, че бял дим от комина ще има между 5-ия и 8-ия път Монтираха комина на Сикстинската капела в очакване..
Славчо Свиленов e учител по история и инициатор за изграждане на военен паметник в град Радомир, който ще бъде в памет на близо 2000 загинали след Освобождението българи . Когато започнали инициативата, нямали очаквания да открият толкова много жертви, казва учителят. Паметникът ще бъде лъв на постамент и ще бъде поставен на символно за..
Съюзът на военноинвалидите и военнопострадалите е патриотична, обществена и социална организация, създадена през 1913 г. от пострадали от Балканската и Междусъюзническата войни. В нея членуват военноинвалиди и пострадали от войните и в мирно време. Основна цел на съществуването на организацията е да защитава правата и интересите, както и да оказва..
Опасявам се, че МОН ще съсипе предмета и ще го изкриви до неузнаваемост. Това мнение изказа пред БНР отец Никанор от Гигинския манастир във..
Министерството на образованието ще предложи за обсъждане промяна в образователната структура, която предвижда връщането на 8 клас към основното..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората,..