„Това си е по-скоро мода. Истинско забавление. Е, като цяло, аз целият си живот съм се опитвала да създавам някакви неща. Животът ме замъкна на някакви други места и се занимавам с други неща. Обаче винаги съм се опитвала в свободното си време да правя нещо, което да е свързано с креативността“, разказа в „Хоризонт до обед“ Магранер.
„По време на пандемията си имаше много свободно време. Всичко започна от там, че аз наистина бях запалена по японците, по Япония. През 2019-та година, лятото преди пандемият бях там за около 11 дни. Харесваше ми това да си купувам дрехи от различните пътувания. И затова от Япония се върнах с около 19 кимона - два куфара дрехи. И си казаха, когато пандемията започна, че вече е време да ги извадя, да ги разгледам. Да видя кое как мога да измоделирам, да комбинирам, да съчетая. Разбира се, защото много голяма част от тях са удобни за носене. Но не и във вида, в който ги имах – имаха дълги ръкави. В същото време имах и вдъхновения от българския текстил, българските платове. Защото и в България съм живяла доста дълго време. Купих си такива едни стари платове, които не се правят вече. Бях претърсила всичките антикварни магазини“, посочи още Бегония Магранер.
Тя съветва слушателите:
„Винаги правете каквото искате, каквото ви харесва. Затова и ми дойде идеята да направя от тези платове кимона. Хубавото в цялата работа е, че тези платове са ги правили по онова време. Направили са ги на стан. И е много трудно да бъдат намерени в стандартните магазини. Аз си бях харесала един доста бе хубав антикварен магазин в Пловдив. Впрочем Пловдив е мястото, което наистина ме успокоява. Всеки път, когато искам да избягам съвсем малко от моето ежедневие в София, просто отивам в Пловдив. В Пловдив има нещо наистина много специално", споделя испанката. И добавя:
"Животът е кратък. Искам вече да сме малко по-спокойни и да успеем да се забавляваме малко повече".
Още по темата в звуковия файл.
Навършиха се 111 години от рождението на народния певец Борис Машалов. Роден е в Севлиево. Борис Машалов е четвъртото от шестте деца на Елена и Никола Машалови – честни и трудолюбиви хора, водили нелек живот за да прехранват голямото си семейство. Това ги принуждавало да се местят в различни населени места, докато накрая майката Елена продава..
От 31 януари 2025 г. тръгва първият по рода си подкаст за българските православни църковни общини зад граница – „Мост на вярата“. Идеята е на екипа на програмата за чужбина на Българското национално радио (БНР) - „Радио България“ и се осъществява в сътрудничество с Българската източноправославна епархия на в Западна и Средна Европа...
Специален юбилеен печат по повод 170 годишнина от създаването на библиотека "Зора" при читалище "Зора 1860" Сливен бе изработен, след конкурс сред учениците в Националната художествена гимназия „Димитър Добрович“. Конкурсът спечели Ивайла Дженева, 12 клас, специалност "Рекламна графика". С юбилейния знак ще бъдат подпечатани всички книги,..
Преди дни Българското национално радио – институция отбеляза своите 90 години и е неразделна част от живота на поколения българи. БНР отбеляза 90-ата си годишнина с грандиозен концерт в Софийската опера и балет През всички тези десетилетия БНР е било с вас – до вашите сърца, както в делник, така и в празник . За да отбележим тази..
Обществено недоволство предизвика новината, че сградата на "Балкантон" в квартал "Лагера" в София ще бъде съборена, а на нейно място ще бъде изграден административно-жилищен комплекс. На протест пред емблематичната сграда граждани настояха тя да бъде запазена, а представител на собствениците обяви, че събаряне няма да има. "Самата сграда..
На днешния ден се навършват 131 години от рождението на цар Борис Трети - Обединител. Знае се, че Русе е бил любим град на първия ни следосвобожденски монарх - княз Александър Батенберг. Тук за пръв път той стъпва на българска земя, тук се весели с дипломатите от мисиите на европейските страни и намира спокойствие от софийските политически..
Другарят - господин - бай Атанас стои на сигурна позиция: да бъде винаги на власт и нокога във опозиция! Годината е 1950 г., когато забраненият от комунистическата власт писател Светлозар Димитров, известен като Змей Горянин пише тази епиграма. Днес обаче сме 2025 г., имаме от почти две седмици редовно правителство. Епиграма за него все..
Истинската причина за отлагането на искането на извънреден оценителски доклад от ЕК за еврозоната е, че управляващата коалиция възнамерява да внесе в..
Нов облик трябва да придобие центърът на морския курорт Поморие за предстоящия туристически сезон. Общината планира да изкорени всички 63 стари..
Няма истинска демокрация, когато нямаш качествено правосъдие , затова няма и сериозни чуждестранни инвестиции. България е красива страна, но като..