Първото пътуване на Къдринова до Виетнам е било през 2006 година.
„Обиколила съм целия Виетнам“, обясни Къдринка Къдринова в интервю за БНР.
„От всичко по малко има в книгата. Тя е доста голяма – над 300 страници. Информацията е много обемна.“
Книгата събира история, лични преживявания и фотографии, представящи панорама на живота във Виетнам.
„Може да се видят много лица на Виетнам. За мен най-ценното са много истории на хора“, посочи Къдринова в предаването „Нещо повече“.
30 хиляди граждани на Виетнам са възпитаници на нашите университети в миналото, уточни журналистът. Сега академичният обмен е минимален.
„Тези хора са нашето огромно богатство във Виетнам. Жалко, че България не го използва.“
Според Къдринова има потенциал за развитие на двустранните отношения.
„Виетнам е най-бързо развиващата се икономика в Югоизточна Азия. Тя зашеметява с темповете си на развитие - 7-8%. Дори пандемията, с която Виетнам се справи много успешно, може би най-успешно от всички страни в света – там има 60 смъртни случая при 100 милиона население. Тази страна има какво още много да ни даде.“
Къдринка Къдринова е родена в Италия. Прекарала е детството си в Москва. Определя се като „човек, доста отворен за света“.
Местните хора са винаги засмени, каквото и да ги сполетява, смята Къдринова, която ги сравнява с бамбука – здраво преплетени корени и вечно раззеленяващо се нагоре стъбло. Във Виетнам тя открива „невероятно етично отношение“ между хората и много солидарно общество.
Къдринова не спира да се изненадва от страната, която е посетила вече пет пъти.
„Виетнам има изключително древна история. Била съм в най-първата столица на древната виетнамска държава, която е във вид на охлюв – така са били градени отбранителните съоръжения. Виетнамците съхраняват свято паметта за поколенията преди тях.“
Виетнам трябва да се преживее лично, убедена е Къдринка Къдринова.
„Отидете във Виетнам, опитайте вкуса на Виетнам, насладете се на красотите на Виетнам със собствения си поглед.“
Повече чуйте в звуковите файлове.
С наближаването на летния туристически сезон темата за глада за кадри за сезонна заетост отново е актуална. За поредна година в Добрич се проведе трудова борса с такава насоченост, която предоставя възможност търсещи работа да се срещнат с работодатели - хотелиери, ресторантьори, концесионери на плажни ивици и др. Могат ли всички..
Столична библиотека и фондация „Глобални библиотеки – България“ организираха представяне с фокус – ролята на библиотеките в изпълнението на Стратегията за цифрова трансформация на България (2020 – 2030). Участие в събитието взеха представители на ключови за изпълнението на стратегията министерствата, както и на Столичната община. Събитието е..
Когато източният вятър премине през ума и сърцето, той носи със себе си не само думи, но и цяла вселена от значения . Какво означава един поздрав в Корея? Не е просто "Здравейте", а поклон, жест на уважение , хилядолетна традиция, предавана през поколения. Какво значи да изучаваш Кореистика? Не е просто запаметяване на йероглифи и..
В частно училище в периферията на София – в Иваняне, беше открит кабинет по изкуствен интелект. Най–доброто обяснение защо в едно училище трябва да има стая за изкуствен интелект го дават учениците. Виктор, който е петокласник и по-големите му съученици Зулфие и Васил посочват, че така или иначе децата го използват в учебния процес ...
От фондация "Искам бебе“ настояват за промяна в правилата за работа на Центъра за асистирана репродукция и за финансиране от държавата да бъдат включени и пациентите, които имат нужда от донорски генегичен материал . Това заяви председателят на фондацията Мария Янева. Тя поясни, че в началото на седмицата исканите промени са внесени и обсъдени в..
Държавата започна ремонти на домовете за стари хора. Модернизацията се прави с финансиране от Плана за възстановяване и устойчивост. Един от домовете, в които ще бъдат подобрени условията за възрастните хора, е в павликенското село Караисен. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов даде началото на ремонта на този дом тази..
Българският енергиен и минен форум (БЕМФ), съвместно с "Клуб Сенатор", организира професионална дискусия на тема "Аргументи - "За" и "Против" добива на шистов газ в България". Участниците в дискусията излязоха с Отворено писмо. В него се посочва: Над 13 години на територията на Република България и българската акватория на..
Това е един своеобразен данък, който хегемонът налага на света. Така п роф. Иво Христов, социолог и преподавател в Пловдивския университет, коментира..
Недостигът на медицински сестри у нас засяга цялата здравна система. Липсват около 30 000 медицински сестри . Това заяви пред БНР доц. Камелия..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват ...