„Мястото е правилно. Начинът със сигурност не е. „Зона 30“ е концепция за повишаване на пътната безопасност и комфорта на всички участници в движението, с акцент на комфорта и безопасността на велосипедисти и пешеходци като най-уязвими участници. „Зона 30“ включва редица мерки, които да променят инфраструктурата, така че да гарантират спазването на правилата от всички“, заяви пред БНР Андрей Зографски от Сдружение „Спаси София”.
Според него да се сложат просто знаци за ограничението на скоростта е абсолютно недостатъчно и това дори поражда опасност от убиване на идеята, която работи навсякъде по света. Зографски е категоричен, че с частично, компромисно и калпаво изпълнение се унищожава добра идея, по която се работи отдавна.
„Ако ние сложим на един нормален път табела с ограничение 140 това няма да го направи магистрала“, коментира Зографски в предаването „Преди всички“.
За да се обезопасят пешеходните пресичания, „Зона 30“ предвижда цялостно повдигане на кръстовищата, поясни той и даде Белград като добър пример.
„И включва разчистване от паркирани коли чрез физически мерки. Всичките клонове на кръстовището, така че да има видимост между различните участници в движението. В София всички знаем, че кръстовищата са окупирани от коли, които са безобразно паркирани навсякъде и така се намалява полето на видимост между шофьорите и пешеходците.“
От „Спаси София“ смятат, че част от улиците с в толкова лошо състояние, че и в момента не можете да се движите с повече от 30 км/ч.
Поетапно и с ясна програма трябва да започне цялостен ремонт на улиците в центъра на София, въвеждайки мерките на „Зона 30“, изтъкна Андрей Зографски.
„Както винаги в управлението на г-жа Фандъкова се правят едни бутафории, просто да се отчете дейност.“
ПТП-тата се случват основно по големите булеварди. „Зона 30“ е по-скоро мярка за по-добра градска среда на пешеходците и велосипедистите, за по-добра достъпност, обобщи Зографски.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Под диригентството на маестро Йордан Камджалов на 8 юли Плевенската филхармония започна Национално турне. Предвидени са 15 концерта "Музикална магия 2" в цялата страна. През 2011 година Камджалов беше избран за Музикант на годината. През 2019 година спечели в категория "Музикален проект на годината" на предаването "Алегро Виваче" на Българското..
" Не знам колко струват колите. Те не са наши . Дадени са от човек, който също е ощетен от това управление и каза, че понеже продава бизнеса си, продава всичко, ще си продаде и колите, иска да ги даде един-два месеца да се карат облепени, но това, което се случва, е, че веднъж ги спряха неоснователно от движение". Това коментира пред БНР Ивелин..
Сериозна промяна предстои в следващите месеци в регулацията на дроновете у нас . По-строги мерки за операторите на дронове предвиждат промени в Наредбата за безпилотни летателни системи и нови изисквания към центровете за обучение на пилоти на този тип летателни средства . Идва ли време, в което регулацията на дронове, ще прилича на тази,..
" Като цяло хотелиерите са поляризирани в оценката си за туризма у нас" . Това заяви пред БНР Георги Дучев - изпълнителен директор на Българската асоциация на професионалистите в мениджмънта на хотели: "Една трета от тях смятат, че той се е подобрил спрямо миналата година. Пак една трета смятат, че няма промяна и има една трета, която декларира..
Как чрез изкуство да вдъхновява младите хора към тяхното по-добро развитие - тази цел си е поставил Виолин Неделчев. Той е талантлив художник и отдаден учител по "Изобразително изкуство". В момента преподава в 143-то Основно училище "Георги Бенковски", но пътят му е свързан и с много други учебни заведения. Виолин три пъти получава..
14 линейки пристигнаха днес в Лвов . Крайната им цел е фронтът в Източна Украйна. Тръгнаха преди една седмица от Мюнхен. Разстоянието е около 1200 километра . Преходът отне седем дни, защото в него участваха и около 70 любители колоезначи в етапи от по 200 километра на ден . Това са сухите факти около една от многобройните доброволчески..
Домашна атмосфера, в която бебетата получават грижа, а техните родители – спокойствие и увереност, че ще се справят. Това усещане дава пространство на осмия етаж на болницата Майчин дом , което се нарича сектор за кенгуру грижа . То е съвсем ново и първото в България. Идеята е майките и бащите на недоносени бебета да ги прегръщат, колкото време..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
След множеството дискусии и скандали около професионалната реализация на младите лекари става ясно, че и в тази област има много за ремонт - както..