Това каза пред БНР Борис Митов, криминален и съдебен репортер от "Свободна Европа".
Журналистът подчерта, че седмица след катастрофата все още няма резултат от кръвните изследвания на Георги Семерджиев, който причини катастрофата на бул. "Черни връх" с две жертви.
Семерджиев е свидетел по значимо дело на Специализираната прокуратура срещу наркогрупа с над 40 подсъдими, поясни Митов.
"Възможно ли е един човек, който има този профил и лайфстайл, да бъде свидетел, да прави всичките тези неща, накрая да се случи това, което се случи и седмица по-късно ние да не знаем имал ли е наркотици в организма си по време на тази катастрофа?"
"Аз съм почти убеден, че този човек е на средно ниво, ако не и по-ниско, в криминалната йерархия. Слушаме последните дни много за неговите евентуални потенциални връзки с МВР, но за потенциалните му връзки с прокуратурата нищо не се чува. Освен че е бил прокурорски свидетел, нищо не знаем", посочи Борис Митов.
"Ако този човек се окаже, че е имал стабилни връзки и в двете институции, докато се опитват едната да не прикрие другата, основното занятие и на двете ще е да прикриват собствените си следи."
Митов отправи въпрос какви правомощия има военно-окръжен прокурор да разследва катастрофа, визирайки присъствието на местопроизшествието на Адалберт Кръстев, заснето от телевизионните камери.
"Ясен Тодоров (заместник-директор на Националната следствена служба - бел. ред.) го коментира - този човек не е присъствал там на огледа, той не е участвал в служебно качество, каквито правомощия няма. Ще бъде разпитан като свидетел."
"Отвратителният журналистически рефлекс да се търсят близки на жертвата след катастрофа или инцидент и да се рови в живота им часове по-късно е последица от интересите насамото общество", смята журналистът, според когото "това не би могло да бъде нито обяснение, нито оправдание".
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
"Събудих се с мисълта "Честит Евровден", така го усетих и много се вълнувах за това, което се случи вчера, защото знаем колко са усилията през годините на десетки различни организации и хора". Това отбеляза пред БНР Деян Василев , управител на Moitepari.bg: "Представих си Васил Левски с неговата мисъл, че можем да бъдем равни на всички..
"Ще се опитаме предварително да направим някакъв доклад или форма на доклад - страничка с няколко основни предложения, преди започването на бюджетния цикъл и приемането на бюджета. Ние нямаме право да го правим от гледна точка, че това е право на правителството и политиците, които управляват". Това обясни пред БНР Любомир Дацов , икономист, член на..
" Определено имаше по-голямо напрежение във вчерашната сесия на Европейската комисия". Това коментира Ангелина Пискова , кореспондент на БНР за евроинституциите: " Ако досега сме плували в сравнително спокойни води, вече те не са толкова . Не бих казала, че е толкова опасно, че да се удавиш, но определено трябва да се внимава повече . Някак..
"Примерът с Хърватия е много важен, защото по същото време, когато имаше инфлация след приемане на еврото в Хърватия, в съседна Унгария , където си остана флоринтът и не е прието еврото, имаше по-голяма инфлация , което означава, че тази инфлация към този момент е била не вследствие на това, че Хърватия е влязла в еврозоната, а на..
Днес и утре седмокласниците могат да подават документи за участие в първо класиране за прием в гимназиите . Преди три седмици се проведе Националното външно оценяване на учениците, а в края на миналата седмица Министерството на образованието и науката публикува обобщен анализ на резултатите. Съгласно изнесените данни тази година се забелязва леко..
Анета де ла Мар Икономова , дългогодишен преподавател в Университета Екстернадо де Колумбия в Богота, историк и международен анализатор на Латинска Америка, ще представи книгите "Грипната пандемия 1918 – 1920: исторически анализ от глобалното към локалното“ и "Трансгранични гледни точки между Колумбия и Венецуела: война, мобилност и териториалност“..
" Когато се случи нещо хубаво, политиците гледат да го присвоят , да обяснят, че те са причината за хубавото, което се е случило, така че можем да благодарим за членството в еврозоната на Борисов , който ни е завел в сърцето на Европа, както и на Пеевски . Те двамата са "бащите" на членството в еврозоната. Това е поне, което разбрахме от думите на..
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..