Рилски спортист увеличи преднината на върха в баскетбола

Рилски спортист
Снимка: FIBA

Отборът на Рилски спортист взе преднина от четири точки на върха в класирането на Националната баскетболна лига (НБЛ) след категорична победа с 83:68 (23:15, 25:23, 18:9, 17:21) срещу Балкан в "Арена Ботевград". Тимът от Самоков е с 24 точки, следван от Левски с 20, Спартак Плевен, Балкан и ЦСКА с по 19 и други.

Христо Захариев вкара първия кош в мача за Балкан, но от този момент насетне Рилски спортист доминираше. Гостите отбелязаха следващите шест точки и общо 12 от 14, за да завършат първата четвъртина в "Арена Ботевград" с преднина от осем.

Рилски спортист увеличи аванса си с още две точки на полувремето, а Балкан се срина в третата четвъртина. В самото начало Васил Попов и Еван Бати нанизаха по една стрелба от тройката и гостите направиха серия от девет безответни точки. Мачът завърши с 15 преднина за самоковчани.

Димаджио Уигинс завърши със 17 точки и девет борби за Рилски спортист, а Йордан Минчев добави още 15/5 за победата. Най-резултатен за Балкан бе Калвин Годфри с 14 точки, но неговият отбор вкара само 39 процента от стрелбите от игра.

По-рано ЦСКА победи със 79:58 (16:15, 13:19, 27:13, 23:11) Шумен и се изравни със Спартак и Балкан на третото място. Зейн Ноулс вкара 20 точки и спечели девет борби за "червените", а Николай Георгиев записа дабъл-дабъл за гостите с 18/11.

Първенство на Националната баскетболна лига за мъже, 13-и кръг:

ЦСКА (София) - Шумен - 79:58 (16:15, 13:19, 27:13, 23:11)
Академик (Пловдив) - Черноморец (Бургас) - 87:82 (27:20, 21:25, 16:15, 23:22)
Балкан (Ботевград) - Рилски спортист (Самоков) - 68:83 (15:23, 23:25, 9:18, 21:17)

от вторник:
Левски (София) - Спартак (Плевен) - 82:69 (19:21, 26:17, 12:17, 25:14)

Пламена Митков с личен рекорд и 7-мо място в Рим

Пламена Миткова постигна личен рекорд и зае 7-ото място във финална в скока на дължина при жените на Европейското първенство по лека атлетика в Рим. Тя преодоля 6.80 метра при втория си опит. Миткова започна много лошо и при първия си опит записа фаул, но веднага след това демонстрира страхотна воля, която я нареди сред първите три във..

публикувано на 12.06.24 в 23:40
Станислав Генчев

Генчев: Левски има един почти готов трансфер, закъсняващ играч ще бъде глобен

Левски трябва да изгради собствен стил на игра, с който да се съобразяват неговите противници, а не обратното. Това заяви старши треньорът на 26-кратните футболни шампиони Станислав Генчев на пресконференция преди началото на лятната подготовка на "сините". В първото си интервю като нов треньор на Левски, Генчев заяви, че "сините" трябва да играят..

публикувано на 12.06.24 в 18:15
Владимир Ботев и Марио Нейков  със сребърни медал от ЕП в Полша

Марио – трето поколение медалист в семейството на Румяна и Свилен Нейкови

Пред няколко дни Владимир Ботев и Марио Нейков спечелиха  сребърни медали в дисциплината  двойка скул на европейското първенство по гребане за юноши до 19 години в Крушвица (Полша). Във финала синът на олимпийската шампионка в скифа от Игрите в Пекин през 200-а  Румяна Нейкова и неговият партньор бяха  победени единствено от гърците Константинос..

публикувано на 12.06.24 в 14:50
Александър Дюлгеров

Треньор от школата на Реал: Меси можеше да е в Мадрид (ВИДЕО)

Лионел Меси - голмайстор номер 1 в историята на Барселона и носител на 7 “Златни топки” е бил в радара на Реал (Мадрид). Това разкри Александър Дюлгеров, който вече 22 години работи в Реал. Дюлгеров гостува в Campio Podcast на Христо Денев и разкри много интересни подробности за случващото се в академията на “Кралския клуб”. “Вече 22 години работя..

публикувано на 12.06.24 в 12:37

Португалия приключи подготовката с победа над Ирландия

Португалия приключи подготовката си за започващото след дни европейско първенство по футбол в Германия. Тимът на Роберто Мартинес надигра с 3:0 у дома Република Ирландия. Неостаряващият Кристиано Роналдо заби два гола и увеличи сметката си за националния отбор на 130. Жоао Феликс даде аванс на иберийците в 18-та минута с отсечен удар по диагонала...

публикувано на 12.06.24 в 07:31
бягане на 10000 метра

Ясна Петрова 28-а на 10 000 метра на европейското

Ясна Петрова финишира на 28-мо място в бягането на 10000 метра на Световното първенство по лека атлетика, което се провежда в Рим. Българката пресече финалната линия за 34:56.89 минути. Надя Батоклети стана шампионка в тази дисциплина. Италианката завърши за 30:51.32 минути и постигна нов национален рекорд. Батоклети спечели златен медал и..

публикувано на 11.06.24 в 23:35
Тихомир Иванов

Тихомир Иванов раздели шестото място в скока на височина в Рим

Тихомир Иванов завърши на шестото място във финала в скока на височина на Европейското първенство по лека атлетика в Рим. Иванов приключи надпреварата с резултат от 222 см, като раздели шестата позиция с представителите на домакините Стефано Сотиле и Мануел Ландо, както и с поляка Норберт Кобиелски, които завършиха същия резултат...

публикувано на 11.06.24 в 23:22