Казва, че не му плащат за неудобните въпроси, но е чувал, че има и такива, на които се плащат. Знае го от колеги.
Бил е футболист. Не е могъл да се примири, че само близките с треньора играят титуляри, а другите, колкото и талантливи да са, са на втори план. Заради контузии се отказва от футбола. Искал е да стане спортен журналист и го е постигнал. Повече обаче го е привличала политиката и така тръгва по пътя на неудобните въпроси като политически журналист.
Има и граници, които не прекрачва, признава Караколев. Според него моралът и етиката може да бъдат за всеки различни.
Има си принципи - не прави интервюта в тоалетните, стола и стаите на депутатите в Народното събрание. Когато го видят родните ни политици, бягат от него, защото е непримирим в търсенето на истината, за което ползва и неудобните въпроси.
В живота не е твърд както в журналистиката, по-скоро е любвеобилен, особено в семейството и с детето.
Повече чуйте в звуковия файл.
Един съдия ме нарече “скандален поет” и “тъмно петно върху светлата българска словесност” , както и други възмутителни твърдения, като например, че съм се носил на крилете на крадени метафори и бадява съм ядял мусаката на България. Заради тия квалификации получих разстройство и семейни проблеми. Жена ми заяви, че съм се опозорил окончателно в..
Довечера в Банско започва традиционната “Лятна филмомания под звездите” . В три поредни вечери жителите и гостите на града могат да видят наградените ленти от последното издание на Международния фестивал на планинарското кино, както и други подбрани филми. Това е 15-ото издание на кинопанорамата. Прожекциите ще бъдат на площада в планинското..
На 23 юли преди 123 години в Русе се ражда една от най-ярките звезди на българската сцена – Мими Михайлова Балканска. Името ѝ бързо се превръща в синоним на талант, чар и изключително сценично присъствие, оставяйки трайна следа в сърцата на поколения зрители и утвърждавайки я като водеща фигура в Народната опера и Музикалния театър. Родена като Руска..
Семействата в селата Воден и Крайново, които останаха без дом след по времена опустошителния пожар преди година, вече имат нови жилища. До края на септември те ще напуснат фургоните, които обитават вече 12 месеца. В пожара, пламнал в ранния следобед на 16 юли 2024 година, изгоряха десетки къщи, 13 домакинства останаха без подслон и..
Чуйте рубриката "Законите на Мърфи" с водещ Даниела Якова в звуковия файл.
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..
Цифровото евро няма да отнема права на европейските граждани, а ще им предостави по-голям избор. Това заяви за БНР Алесандро Джованини , съветник на..