Път, по който коли вече не минават. Идва само белият автобус, който кара хляб. В ардинското село Стояново, високо в планината, някога са били 300 души. Сега са останали единици.
90-годишната баба Бойка е един от местните жители. Тя е огорчена и не вярва на политиците. Няма да гласува, защото политическите обещания за достоен живот на старини още не са факт в Стояново.
"Няма значение партия, няма значение кой е. Пръснати децата, да няма кой да ни види. Човек, ако падне на двора, няма кой да ме вдигне. Виж пътя - няма кой да сипе две коли асфалт. Пет правнучета са ми се родили, по интернета ги гледам. На какво да се радвам?"

"Тук какво чудо беше, като пуснаха тези тъпани, Бюлент Еджевит като дойде, земята трепереше от музика, от тъпани! Но какво стана, парите къде отидоха?!", коментира 70-годишният Христо Омаров от село Паспал. И това село е оставено на времето, в него жителите също са неколцина.
"Има от Мадан едно "момче", може би на 57-60 години, гледа телета ей там, на един баир. Дете тук не можеш да видиш."
Ако политиците бяха изпълнили обещанията си за Горна Арда, районът щеше да живне, "но всичкото отиде и свърши", жалва се Христо.
Днес в Кърджалийско изборите протичат спокойно. До момента има две жалби. От 9 аварирали машини 8 вече са поправени.
Избирателите по списък са над 260 000, но се очаква до урните да стигнат 4 пъти по-малко гласоподаватели. Това е така заради разминаване с броя на реално живеещите в района.
Много от избирателите все още не са решили дали ще гласуват.
Повече чуйте в звуковия файл.

Само две седмици след паметния 9 септември "любимият син на българския народ" Георги Димитров дава указания от Москва да се унищожи фашистката интелигенция, а Трайчо Костов нарежда до началото на октомври да са готови списъците с врагове . В същата заповед уточнява, че е задължително при репресиите да се унищожават всички документи и да се..
Доброто, също като любовта, може да се окаже лудост. За тази нестандартна трактовка ни подсеща един врачански пчелар, който споделя как му е хрумнала "откачената идея" да дари 1 тон мед на деца в неравностойно положение и на бедни възрастни хора. Идеята беше да се направи нещо добро , съвсем естествено обяснява врачанският пчелар Здравко Димитров...
Какъв е пътят на една книга, за да достигне тя до читатели? Ако днес можем да споделяме творчеството през социалните мрежи или лесно да се самоиздаваме, то преди 1989 година съдбата на една книга, а много често и на нейния автор, е съвсем различна. "По времето на социализма ние се снабдявахме и със западни книги. По какъв начин - крадяхме от..
Да живееш в Белгия и да се чувстваш у дома. Това е възможно - казва нашата сънародничка Габриела Хутелън. Тя е от София, но от пет години живее в едно малко село близо до границата на Белгия с Нидерландия , където я е завела любовта и е създала семейство. Попадайки на новото място, Габриела започнала да търси контакти с наши сънародници,..
В "Нощен хоризонт" гостува Кристиан Ваклинов, "будител - пазител" на историята и настоящето на единствената работеща теснолинейна жп линия у нас. Той е председател и на Гражданско сдружение "За теснолинейката", създател и на единствения у нас музей на теснолинейката в гара Цепина. В началото на месец октомври Ваклинов издаде и супер луксозната..
На 12 ноември от 17,30 часа на среща с автограф и чаша вино в Коктейл бар "Опус" на ул. "Иван Вазов" 8 Мариана Кирова кани приятели и почитатели на премиерата на новата си книга "Приключенията на една блондинка". В книгата са включени разкази и новели, както и едноименния роман, който е обект на второ издание . Излезе от печат новата книга..
Едно ястие от векове събира хората и гради мостове между поколенията – траханата . Позната още от времето на Древна Персия, днес това тестено изкушение не е просто храна, а символ на домашния уют и споделеността. Ивайловградското село Пелевун е сред малкото места у нас, където традицията се пази жива и оживява всяка есен с Празника на..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
Финансовият министър Теменужка Петкова обяви правителствено решение от днес, с което 31 декември (сряда) и 2 януари (петък), са обявени еднократно за..