Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов:
"На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop, отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо образование и работя от 9 години в областта на търговията на различични нива.
А за бариста записах Акадамията във Флоренция, която е най-известната, за една седмица завърших курс за бариста с хора от цял свят. Любовта към кафето и желанието да научим повече е това, което ни обединяваше.
Coffe shop е място, където можеш да си избереш различен сорт Арабика кафе, да си вземеш за вкъщи, като си смелиш тук кафето според машината, на която ще го правиш, може да пиеш тук кафе, сподели за БНР Момчил Искренов.
Той се запалва по идеята за кафето от начинът му на консумация в Италия. Убеден е, че хубаво кафе може да се направи само от хубава съставка и вода.
"Българинът обича кафето си дълго и горчиво, за съжаление...Но тук в България се използва масово един не много качествен вид Робуста кафе...
А ние разпространяваме съвсем различна култура за консумация на кафе, ние не искаме просто да дадем поредната доза кофеин, а даваме преживяване, удоволствие на сетивата, различен прочит на самото кафе като напитка и това е правилният прочит.
Не случайно кафето е най-разпространената напитка в света.
Кафето е ритуал, кафето е култура, силно вярвам, че ние движим в правилната посока за обогатяване на знанията за кафето като напитка, сподели още Момичил.
А Момчил пие постоянно кафе през деня, а професия бариста за него е едно изключително предизвикателство и преживяване, една артистична професия - ние сме на сцената, а нашите потребители са нашите зрители, защото ние освен, че има разказваме за кафето, им показваме как точно правим тяхната напитка, обобщи той.
Той съветва хората да не си поставят захар и канела в кафето, защото тогава се губи истинският вкус на кафето.
Още по темата слушайте в звуковия файл.
В Горна Оряховица е петото международно летище в България . За разлика от София, Пловдив, Варна и Бургас, където са останалите, в Горна Оряховица вече трето десетилетие няма търговски полети на гражданската авиация . Летището е отдадено на концесия през 2016 година на дружество, в което държавата има 5%, а останалите са на компания,..
Българската фолклорна формация „Гергьовден“ - Барселона участва в петото издание на събитието „Хоро да е, в Лондон да е". Концертът събра танцьори от Великобритания, България, Италия, Германия и Испания. Две седмици след концерта в Лондон, българските танцьори от Барселона все още са развълнувани от събитието. Венцислав Ангелов..
48-мо основно училище "Йосиф Ковачев" се намира в центъра на София. Будните и любознателни деца, които се обучават в него, са провокирани от отдадени на професията учители, които дават път и на развитието на талантите им. Децата пишат стихове, разкази, пиеси. Три класа се събраха в кабинета по музика, за да участват в предаването "Рано..
Този текст доказва още веднъж задълбочените научни изследвания на Раковски . Той е и дипломат, и изследовател, не само революционер. Този ръкопис той го печата заедно с "Горски пътник" (1856 г.), но не излиза. Това каза пред БНР съставителят на книгата "Георги Раковски. Новооткрит ръкопис от 1856 г." , изследовател и антиквар Александър..
През март се навършиха 150 години от кончината на възрожденеца и просветителя отец Матей Преображенски - Миткалото . Съратник на Левски, основател на училища и читалища , енциклопедист, полиглот, създател на перпетуум-мобиле, лечител. Освен в Търновския край, откъдето е родом, Миткалото е имал активна дейност и в Павликенския край ...
Владина Цекова е обиколила над 70 държави , продуцент е на телевизионни предавания. Била е фотомодел, рекламен директор , има стаж и като детска учителка. Автор и сценарист е на филма за професор Минко Балкански "Моето име е Минко" . Владина Цекова е родена в семейство на глухонеми родители , майката е по рождение с това състояние, а..
Ще ви поведем на една разходка по калдъръмените улици в Стария град на Пловдив, където с красотата си примамват емблематичните за града възрожденски къщи. В една от тях се пазят тайните на фармацията. Прекрачвайки прага ѝ ще попаднете в Старинната аптека "Хипократ" и ще разберете как в края на 19 и началото на 20 век са се приготвяли..
Как една сива сграда, в която стотици хора всеки ден търсят работа, може да стане пространство за изкуство и да вдъхне оптимизъм, знаят в русенската..
"Външната политика на българското правителство е заплаха за националната сигурност" . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...