Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Психолог: По отношение на рекламите за хазарт най-уязвимата част от обществото са децата

Д-р Десислава Безинска-Шеинкова
Снимка: Фейсбук
Чуй новината! Чуй новината:


"Има доста лица в публичното пространство, които би трябвало с добрия си пример, с кариерата и имената си, които носят, по-скоро да застават и да са против това, да застават във всякакви кампании, които са срещу хазартната зависимост. Ние, за съжаление, ги виждаме и по билбордове и в различни реклами за хазарт". Това заяви в интервю за предаването "Хоризонт за вас" психологът д-р Десислава Безинска-Шеинкова, която се занимава от години с лечение на хазартнозависими хора:
"Това че известни хора участват в реклами на фирми, занимаващи се с хазартна дейност, влияе на хората. Аз съм го повдигала като въпрос неведнъж, защото един актьор, един спортист, някой, когото децата харесват и смятат за свой идол, за някой, на когото биха искали да подражават, го виждат как той открито подкрепя хазартна дейност.

Съответно това дава ясен сигнал към децата, че няма никакъв проблем в това те да участват в подобен тип игри и да се опитват да спечелят така, както е рекламирано най-често, тоест тук най-уязвимата част от обществото ни са децата и не зная доколко хората си дават сметка за това, че всъщност давайки подобно послание на децата ни, очакваме едно поколение, което ще има една доста сериозна толерантност към хазарта и дори би го превърнало в нещо социална желателност, нещо, без което едва ли не ти не си сред готините. Един вид трябва задължително да присъства хазартът, за да приличаш на еди кой си човек".
Цялото интервю с д-р Десислава Безинска-Шеинкова может еда чуете от звуковия файл.
По публикацията работи: Недит Георгиева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

За вкусната храна и приятните спа процедури край Бургас

Бургас от морски курортен град претендира да се превърне и в център на спа културата.  Бургаските минерални бани са си поставили амбициозната цел на свой ред да потърсят формулата на дълголетието.  По Южното ни черноморие можете са направите профилактиката при деменция и лечение на проблеми с тазовото дъно, казва  Георги..

публикувано на 19.06.25 в 17:32
МБАЛ Силистра

В МБАЛ Силистра не достигат 23 лекари и 67 специалисти

"Към настоящия момент назначените служители в болницата в Силистра са 505 души . Служителите, които са в пенсионна възраст, са 113 . Не ни достигат 23 лекари и 67 специалисти ". Това обясни пред БНР заместник-изпълнителният директор по административната дейност на болницата в Силистра Мирослав Тодоров : "По наредбата за финансиране на..

публикувано на 19.06.25 в 13:55
Болницата в Кюстендил

Кюстендилската болница успява да привлича млади кадри

Близо 2000 студенти от 76 специалности ще имат право да учат безплатно наесен, ако изберат да сключат договор с работодател , при когото да бъдат на стаж по време на следването си и за когото ще са задължени да работят най-малко пет години след дипломирането си . Това предвижда нова наредба, качена за обществено обсъждане.  Студентите,..

публикувано на 19.06.25 в 12:43

Какви мерки да предприемем, ако ни откраднат велосипед?

"Търси се не просто колело, а мечта" така незрящият ултрамаратонец Виктор Асенов призова в социалните мрежи за помощ, за да може да намери изчезналия си тандем велосипед в столицата и получи огромна подкрепа. Вече има и щастлива развръзка, защото колелото бе намерено . Незрящият Виктор Асенов вече е част от Залата на славата на Еверестиг..

публикувано на 19.06.25 в 11:41

Ново изследване за насилието над деца. Какво показва?

75 процента от българите определят насилието между децата сред водещите обществени заплахи у нас . В същото време едва три процента от родителите търсят помощ от институции, когато детето им проявява агресия и само 1 на 10 подава сигнал , когато детето им е жертва на насилие.  Полицаи и социални работници от Балчик обединиха сили срещу..

публикувано на 19.06.25 в 10:25
Владимир Иванов, председател на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата

Владимир Иванов: Войната между Иран и Израел ще се отрази и на пазара на храни

"Ако допуснем едно рязко задълбочаване на конфликта между Иран и Израел, няма да са добри последствията". Това каза пред БНР Владимир Иванов , председател на Държавната комисия за стоковите борси и тържищата: "Аз не мога да се ангажирам да кажа колко точно няма да са добри, но няма да са добри и се надявам да се намери някакъв разум, да се..

публикувано на 19.06.25 в 10:03
Илия Кузманов

Илия Кузманов: Полицаят не отговаря за това, което не е свършила държавата

"Не мога да съдя за мащабите, в които имиджът на полицаите се срива, но определено действията в тази посока са факт". Това заяви пред БНР Илия Кузманов , председател на СФСМВР: "Полицаите са обезпокоени от начина, по който неконтролирани тълкувания на видеозаписи , емоционални реакции доведоха до системна демонизация на цялата система и в..

публикувано на 19.06.25 в 08:02