Готови сме за влизане в ERM -2 и не бива да приемаме допълнителни условия за това. ази позиция изрази в прадавенот "Точно днес" бившия финанасов министър Муравей Радев.
Необходими са наши усилия и съгласие на Централната банка на Европа. Влизането ни в т.нар. чакалня трябва да стане незабавно и там да останем само няколко месеца, а не година и повече.
ERM - 2 е като тренировъчна база, където се синхронизира държавата и се отстраняват всички пречки и несъответствия преди влизането в еврозоната. Поставянето на пътна карта за вход в тази първа фаза е кощунство и ние не трябва да ги приемаме. Условията са записани в договора за присъединяване за ЕС и ние ги изпълняваме. Нелепо е като условие да се поставя влизането ни в банков съюз. Та той още не съществува, каза Муравей Радев.
След като влезем в "чакалнята" трябва да премахнем структурните несъответствия в бюджетната сфера - здравеопазване, образование, сигурност и т.н. Трябва да падне и мониторинга върху правосъдната система.
Другото много важно е да доближим икономиката си до параметрите на по - развитите страни. У нас БВП на човек ат от населението е 7 000 евро годишно, в Латвия - 14 000 евро. Финансистът прогнозира едно от следствията при влизането ни в "тренировъчния център", което ще помогне да изпълним изискването за конвергенция на икономиката ни.
Лихвите по кредите ще паднат с 30 % при влизане в ERM - 2. Това ще допринесе до развитието на бизнеса.
Муравей Радев акцентира, че темата изисква национален политически консенсус и силно лоби на страната в Европа.
Като един от лидерите на десницата м миналото Радев коментира, че това което се случва в дясното пространство е повече от тъжно.
Лидерите на десните формации опровергават дори физическите закони, стигат дъното и търсят ново заради личните си амбиции.
Десните хора са над 1 млн. души и заради тези хора нямат политическо представителство.
Чуйте целия разговор в звуковия файл.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...