Изборната кампания в България си беше българска. По-голямата част от партиите изобщо не се интересуваха от тенденциите в ЕС. Вероятно това е така и за отделните страни там, защото ЕС не е федерална държава и всяка страна следва своя политически път. Това заяви политическият анализатор Димитър Аврамов.
Той обаче подчерта, че от 2007 г. европейското членство е най-добрата гаранция за развитието на страната, за устойчива икономика и намаляване на всякакви трусове.
Да заявиш, че ще браниш България явно от Европа, е фантастична политическа глупост, но въпреки това ВМРО изкараха добър резултат. Една от причините е, че г-н Джамбазки е популярно лице. Невинаги смисълът на една изборна кампания се покрива с резултата. Това бяха едни български избори.
По думите на Аврамов, ВМРО не успеляха да интегрират патриотичния сектор, защото другите две партии в коалицията имат ниски резултати.
Фалшиво звучи това, че хората, които не гласуват за тях, не са патриоти. По-уместно дори е да се говори за ксенофобски сектор, но във всяко общество има сегмент, на който му харесват подобни неща.
Големият губещ от изборите обаче е БСП, защото се опитаха да превърнат европейските избори в национални за сваляне на Правителството. Въпреки че БСП извадиха повече гласове от миналия път, те изгубиха.
Там ще има тежки последствия, защото с този лидер, тази агресия и начин наработа, с превръщането на социалистическата партия в хомофобска, заради джендър-риториката и измислянето в политиката на изкуствени врагове, води до изкуствени резултати. Това се случи на БСП. Тя в момента не е алтернатива.
ГЕРБ си стегнаха структурите, слязоха на „терен“ и показаха, че БСП не е алтернатива.
ДА България говори за важни и почтени неща, това е важна коалиция, от която обществото има нужда. Учудва ме обаче приповдигнатият тон на лидерите, тъй като преди изборите никой не очакваше такъв резултат.
Симпатизирам на ДБ, но да не подвеждаме избирателите с нереални очаквания.
Цялото интервю чуйте от звуковия файл:
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..