Разговор за политическата зима с проф. Антоанета Христова, политически психолог. Говорим за вота на недоверие, за президента и главния прокурор и обратно по стълбицата на властта.
Проф. Христова посочи, че и Воля и Атака показаха ясно разочарованието си от липса на предложения от страна на БСП. По думите й: Тези пресмятания са известни и е ясно, че вотът няма да мине. Но трябва да се проблематизира ролята на политически вот на недоверие. Той се изчерпа по смисъла си, и ако се използва по този начин, той ще изгледа безсилен.
Воля не би могла на подкрепи вот на недоверие поради собствения си интерес. ВМРО също е в такава ситуация, те имат питания към собствения си капацитет, имаше и скандал с Каракачанов, който се изложи чисто имиджово при посещението си в САЩ, каза още проф. Христова.
Президент - главен прокурор: Ние имаме много повече въпросителни по това какво се случва между президента и прокуратурата, отколкото отговори. Впечатлението ми е, че от една страна имаме питане за измяна към отечеството, това е понятоето, което главният прокурор иска да се тълкува от КС. В същото време изтече инфомация за разговор, и тоай не показва теза за измяна,напротив тези диалози ни показват как едни мъже в униформа се занимават с това да запазят авторитет на една дама. Всеки е в ситуация на очакване.
По въпроса за отменените протести на БХРА, Христова каза, че всички управляващи в последните 10 - 15 години имат един сериозен проблем, и той е, че не могат да направят категорчна реформа, защото скачат едни хора, които искат да реализират реформата, или други, които са против. Много често правителствата избират да останат на спокойствие и да не реализират реформи, за да прокарват своята политика в по-спокойна среда. Ние сме в една спирала на липса за развитие, вероятно тя може да се прекъсне с много добра комуникационна стратегия на правителствата, които искат да тръгнат по пътя на реформите. България се нуждае от тях, заключи проф. Антоанета Христова.
България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..
"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..