70 милиона лева печалба за първите три месеца на годината очаква АЕЦ "Козлодуй". Това съобщи изпълнителният директор на атомната централа Иван Генов. На въпрос дали АЕЦ "Козлодуй" ще поиска увеличаване на квотата за продажба на електроенергия на свободния пазар Иван Генов
отбеляза, че по закон се договаря квотата за регулирания пазар, а договарянето за следващия регулаторен период с Държавната комисия за енергийно и водно регулиране /ДКЕВР/предстои през юни.
Той отказа да каже за каква квота на регулирания пазар ще настояват по време на договарянето, но отбеляза, че ако на
регулирания пазар АЕЦ продава 5 милиона мегаватчаса електроенергия, има възможност тази електроенергия да се продавана по-малка цена от настоящата. По думите му атомната централа ще осигури печалбата си на свободния пазар.
През 2013 г. българската атомна централа произведе повече от 14 милиона мегаватчаса електроенергия.
С военен ритуал, панихида, празнична сесия на Общинския съвет и концерти днес - 25 септември, Добрич отбелязва 85 години от подписването на Крайовския договор и връщането на града обратно в пределите на България. На 25 септември 1940 година българските войски влизат във вече освободения Добрич, а датата се отбелязва като негов празник от 1990 г., когато..
Община Варна организира трета за 2025 година кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинства. Тя ще се проведе в четири поредни дни – от днес до 28 септември, на територията на всички райони в града. Опасните отпадъци, образувани от домакинствата, ще се предават в мобилен събирателен пункт, като в графика са включени и съботно-неделни..
Общинският съвет се събира днес – 25 септември, на редовно заседание, което ще започне в 10:00 часа в зала „Пленарна“ на Община Варна. В проекта за дневен ред са включени 12 точки. Една от тях е приемането на годишните финансови отчети за 2024 г. на общинските лечебни заведения и дружества във Варна. Съветниците ще гласуват и отчета на бюджета и на..
Варненци излязоха на протест за единадесети път пред сградата на общината срещу задържането на кмета Благомир Коцев и двамата общински съветници. Хората носеха плакати "Свобода за политическите затворници" и заявиха, че не искат да се подменя вота им. По-късно по традиция тръгна шествие до Съдебната палата, след като за кратко протестиращите..
Съдът просто се поддава на натиск, който по всяка вероятност е политически, всички следи водят натам. Така коментира решението на Софийския апелативен съд, който вчера не промени мярката за неотклонение на варненския кмет Благомир Коцев и го остави в ареста, адвокат Емил Георгиев от инициативата "Правосъдие за всеки", който гостува в предаването POST..
Ако очакват сам да се откажа от поста и да напусна, това няма да стане. Нека прокуратурата ме отстрани и варненци после да кажат какво мислят за това на предсрочни избори. Това казва кметът на Варна в писмо до екипа му ден, след като Софийският апелативен съд отказа да промени мярката му за неотклонение и го остави в ареста. "Заявих, че..
Състав на Варненския окръжен съд потвърди определението на Районния съд в морската столица и остави в ареста Николай Маджаров с най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража". Припомнямe, че синът на магистрата Валентина Маджарова е привлечен като обвиняем за две престъпления - отглеждане на 90 растения от рода на конопа в нарушение на..