Британското разузнаване ще следи служебната електронна поща в държавни ведомства и частни компании, съобщават медиите на Острова.
Агенцията за електронно разузнаване (GCHQ) вече ще следи за недоволни служители, които могат да застрашат националната сигурност, като предават информация или планират незаконни действия. Новината изтече в медиите, след като стана ясно, че службата спонсорира разкриването на специална докторска длъжност в Университета на Ланкастър. Човекът, който ще я заема, ще използва поведенчески анализ, за да проучва съдържанието, езика и тона на служебни имейли.
От висшето учебно заведение посочват, че целта на проекта е „да бъдат проучени похвати при обработването на езикови фрази сред неструктурираната информация на дадена организация, за да бъдат открити ранни признаци за наличието на вътрешна заплаха.
Вестта за предстоящото следене на служебните имейли идва дни, след като съд в Лондон постанови, че британското разузнаване не е нарушило Европейската конвенция за човешките права със сегашните методи на събиране на информация. Делото бе заведено от правозащитни организации, като „Амнести интернешънъл”, след разкритията на бившия служител на американската Агенция за национална сигурност Едуард Сноудън. Той твърди, че британските служби използват програми, чрез които биха могли да следят граждани през микрофоните и камерите на техните домашни компютри и да проверяват кои сайтове те са посещавали.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..