Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЦИК започва разяснителна кампания за местните избори

Снимка: БГНЕС

Централната избирателна комисия започва разяснителна кампания за местните избори наесен под мотото "По-близко до избирателите". 

В периода от 6 до 24 юли членовете на комисията ще посетят всички 28 областни центрове в страната. Целта е да запознаят представителите на администрацията, ангажирана с организационно-техническата подготовка за изборите, в подготовката и произвеждането на изборите за общински съветници и кметове. 

От ЦИК ще отговорят на въпроси на граждани и медии, свързани с упражняване правото на глас, изискването за уседналост, гласуването с преференции и други. Срещите ще бъдат отворени за всички граждани, които имат въпроси. 

Информация за деня, часа и мястото на провеждането има на интернет страницата на ЦИК и на съответната областна администрация.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32