Във Владая отваря врати новопостроеният православен храм "Успение Богородично". Средствата са от дарители и от държавата, каза кметът Васко Стоянов:
От Владая са събрани около 20 хиляди лева от хора. От фирми има около 60-70 хиляди лева. Другите пари са от Министерския съвет, който миналата седмица гласува сто хиляди лева за храма във Владая. Решението го взехме на общоселско събрание, защото тук има оброчен камък на Света Богородица. Преди тук се празнуваше около този камък. И покрай този оброчен камък, се направи този храм.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..