Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Двойно повече речни корита се почистват през тази година в София

Снимка: БГНЕС

Над 100 километра речни корита са изчистени до момента в София, като 35 километра аварийно е почистено коритото на река Искър, с цел превенция от наводнения. Кметът Йорданка Фандъков посочи, че през последните години са почистени над 200 километра речни корита:

Вече имаме изготвен проект за цялостно почистване на 5 километра от река Искър, от летището до Чепинско шосе, и проектът за почистване на участъка от Панчарево до летището е почти готов. С тези два проекта всъщност ние затваряме ангажимента на общината по течението на река Искър, от Панчаревското езеро до Чепинско шосе. В същото време продължаваме и редовното почистване на 500-метровите участъци на общинските язовири. За тях имаме финансиране от междуведмствената комисия. Набелязали сме няколко рискови точки, които се следят непрекъснато, те не са само речни корита, те са и ниски точки в градската част, които периодично се наблюдават и почистват. Много са дейностите, които са свързани с превенцията срещу наводнения.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32