Три групи с общо 45 бежанци са задържани от полицаи в Царево тази сутрин.
Две групи са открити в коли, а третата група от 20 души се е придвижвала пеша. Двамата превозвачи, които са транспортирали имигрантите, също са задържани от полицейски служители.
Край Царево в лек автомобил, управляван от криминално проявен мъж от Бургас, е задържана група от петима души. Малко по-късно отново в лек автомобил са открити 20 бежанци. Друга група от 20 души е задържана по пътя за къмпинг "Нестинарка".
Всички нелегално преминали границата ни са без документи за самоличност, като твърдят, че са сирийски граждани. В Районното полицейско управление в Царево се установява самоличността им.
Шофьорите на двата автомобила са задържани за 24 часа в ареста. По случаите са образувани досъдебни производства.
Над 700 бежанци са били заловени в северозападната турска провинция Одрин, заяви губернаторът на региона пред Анадолската агенция, цитиран от Агенция "Фокус". Обикновено в Одрин залавяме около 100-150 бежанци дневно. Но вчера бяха хванати рекорден брой -..
Каналджията, превозвал 54 бежанци в микробус, беше осъден на 11 месеца затвор при първоначален строг режим, глоба в размер на 2000 лева и конфискация на личния автомобил, съобщиха от съда в Царево. В четвъртък магистратите са одобрили споразумение, с което..
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва..