Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Майстори лозари ще се състезават за най-добро домашно вино от реколта „2016 година”

Майстори лозари ще премерят сили в традиционния конкурс за най-добро домашно вино от реколта „2016 година”, организиран от община Добрич и Къщата на виното в града. В надпреварата могат да участват производители от Добрич, при това само със собствена реколта.

Конкурсът ще е в две категории – червени и бели вина. Всеки участник може да се представи и в двете категории. Организаторите подчертават, че в състезанието не могат да участват вина, които са изкуствено ароматизирани, а участниците задължително трябва да посочат сорта или сортовете, от които е произведен домашният еликсир.

Пробата за всяко вино, което се представя, трябва да е бистра и да е в стандартна стъклена бутилка с вместимост 0,750 мл, без етикет. Пробите от виното се събират до 11 февруари в Къщата на виното на ул. „Васил Левски”. Експонатите ще се оценяват от тричленна комисия от специалисти съгласно Правилника за устройството и дейността на дегустационните комисии, издаден от Министерството на земеделието. Във всяка категория се определят първо, второ и трето място.

Призьорите ще получат грамота и предметна награда. Победителите ще бъдат обявени на 14 февруари, навръх празника Трифон Зарезан, в 11 ч. в Етнографския комплекс „Старият Добрич".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Варна, алеята край Морска гара

В района на Морска гара ще бъде поставен Паметникът на моряка във Варна

Паметникът на моряка да бъде издигнат на кръговото кръстовище в близост до контролно-пропускателния пункт към паркинга на Морска гара (откъм вълнолома). Около това становище се обединиха експерти и инициатори на проекта по време на среща с общинската управа на Варна, съобщиха от пресцентъра на администрацията. Председателят на Управителния съвет на..

публикувано на 13.05.25 в 12:01

Експерт: Пенсионери да помагат на пресичащи деца пред училища в час пик във Варна

Пътната безопасност е колективна отговорност, категоричен е Ивайло Желязков от Европейския център за транспортни политики. Той призова към активност от страна на гражданите с подаването на сигнали при констатирани нарушения на пътя. Според Желязков България може да заимства от популярната практика в САЩ пенсионери да подпомагат пътната безопасност..

публикувано на 13.05.25 в 11:55
Снимката е илюстративна

25 % от автомобилите по българските пътища са над 20-годишни

Над 4 милиона са автомобилите, регистрирани у нас. 25 % от тях са около и над 20-годишни, а под 10 на сто са колите на под 5 години. Това отчете в ефира на Радио Варна Диан Драганов, председател на Съюза на българските автомобилисти във Варна и експерт по пътна безопасност. При наличието на такъв стар автопарк е повече от логично да бъде въведен единен..

публикувано на 13.05.25 в 11:00

Прекъсват сигнала на Радио Варна заради профилактика на предавател днес

Във времето от 9 до 17 часа днес, 13 май, ще има прекъсване на сигнала на програмата на Радио Варна.  Причината е планова профилактика  на предавателя на Радио Варна на УКВ-честота 103,4 мегахерца.   Може да слушате програмата на Радио Варна през интернет сайта https://binar.bg/radio-varna/

публикувано на 13.05.25 в 11:00
Снимката е илюстративна

По ваш сигнал: Объркващи знаци на пътя "Варна-Кичево" и "Аксаково-Кичево"

Пътни знаци за ремонт на пътя "Варна-Кичево" и "Аксаково-Кичево" объркват шофьорите, сигнализираха слушатели на Радио Варна. Ремонтът приключи преди години, а знаците с ограничение на скоростта поради ремонт все още си стоят.  До 15 юни тази година е планирано да  бъдат изработени и монтирани пътни знаци на път III-2902 (Аксаково– ок.п. Добрич) –..

публикувано на 13.05.25 в 10:50

Варненец събира средства за преобразяване на трафопост на ул. "Георги С. Раковски"

2 400 лева са нужни на варненеца Христомир Христов да преобрази трафопост на улица "Георги С. Раковски" във Варна. Желанието да променя градската среда и да я прави по-красива кара Христомир да разлепи плакати, в които призовава съкварталците си да подпомогнат благородната му инициатива. Трафопостът е на енергоразпределителното дружество, откъдето е..

публикувано на 13.05.25 в 10:10

Професионалистите по здравни грижи във Варна раздадоха своите награди

На официална церемония Регионалната колегия на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи (БАПЗГ) връчи своите годишни награди.  Наградени бяха общо 18 личности и колективи за заслуги към развитието на здравните грижи на територията на община Варна - за проявен висок професионализъм в критични и кризисни ситуации, за успешното..

публикувано на 13.05.25 в 08:57