Инициатива, насочена към бъдещи абитуриенти в неравностойно положение, се организира в социалната мрежа фейсбук под групата "Да помогнем поне за ден". Групата набира все повече последователи, което говори, че има хора с големи сърца в днешното трудно време. В рубриката ни "Интервю" Ви срещаме с Наталина Пекова, един от включилите се добри хора в инициативата. Тя ще подари тази красива рокля на една абитуриентка и ще внесе момент на радост в живота на още един абитуриент като бъде шофьор с личния си автомобил на бала й/му.
От къде тръгва самата инициатива, откъде започва началото?
За мен началото беше с попадането ми съвсем случайно в една група в социалната мрежа. Групата се казва „Да помогнем поне за ден”. Основатели на групата са младежи, които живеят извън страната, но има много последователи, които са в рамките на нашата страна. За няколко дни групата събра огромно количество членове- вече са хиляди. В рамките на може би два или три дни всички, които са в нея искат да предоставят по някакъв начин своята помощ за абитуриенти, които са в неравностойно положение или такива, на които родителите нямат възможност да ми направят бал по начина, по който ние си представяме. Българите сме свикнали да инвестираме много в децата си и всеки личен празник на децата е свързан с това ти да дадеш максимумът от себе си. Не всички, за съжаление имат тази възможност. В групата обявите са свързани както с предоставяне на автомобили, така и с предоставяне на рокли, грим и прическа за младите момичета, на различни аксесоари и дори на бижута. Всеки помага с това, с което може!
Убедена съм, че всяка една жена, а и не само жена, и мъжете имат по нещо в къщи, което е останало от някакъв скъп празник, нещо,което вече не му става, но има сантименти иска да предаде тази енергия на друг. Защото говорим за енергия. Енергията е много важна. Празникът, по начина, по който ти си го изживял, да го изживее още един човек.
Точно това е идеята. Затова аз бях изключително очарована когато видях, че има хора,които помагат. Има хора, коитоса само с една семейна кола и са решили да дадат личен пример на своите деца като предоставят този автомобил за някой, който е в необлагодетелствано положение. Вече имаме реални отзиви от родители, които с огромна благодарност връщат позитивна обратна връзка за това, че групата работи по добър начин и че ако имаме малко добро в сърцата си не е необходимо да правим чудеса за хората. Можем само да подадем малко да подадем ръка и всичко останало се получава. За улеснение организаторът на групата е създал малки албуми, в които всеки един, който иска от съответния град, който има организаторски способности или свободно време, или е приел каузата много близко присърце, може да помага. Лично аз реших между 20-ти и 31-ви март да отворя вратите на моя офис, за да може да използваме организационните ми умения, за да съм полезна и да можем цялата информация, която е свързана с района на град Варна и около Варна. Мога да приема тук всички рокли и костюми, аксесоари, обувки. Можем да направим списъците на всички хора, които искат да предоставят автомобилите си и за деца в неравностойно положение и по този начин, свързвайки се с директорите на съответните училища, получавайки информация - кой реално се нуждае от такава помощ - да можем да сме максимално полезни.
Как да ви намерят хората по какъв начин?
Хората могат да ни намерят по два начина. Първият е да влязат в групата в социалната мрежа, която се казва „Да помогнем поне за ден”, вторият начин е да дойдат между 20-ти и 31-ви март на място в нашия офис. Ние се намираме на булевард „Чаталджа” № 49-Б. Не можем да бъдем подминати защото на фасадата на блока има огромна табела на сватбена агенция.
Много благодаря за този разговор и Ви пожелавам още много такива последователи, които ще вземат този пример присърце и ще направят още една брънка в тази голяма верига наречена „добро”.
Искрено се надявам!. Хората могат поне за ден, както се казва групата, да отворят сърцата си. Наясно сме, че не можем да помогнем на всички до край, но можем да направим една малка добрина и тъй като днес е 1-ви март, искам да пожелая на всички да бъдат живи и здрави и наистина намерете в себе си малко добро, което да предадете нататък.
Адресът, на който ще се събират всички дарения под формата на рокли, костюми и аксесоари, е бул.”Чаталджа" № 49-Б между 20-ти и 31-ви март.
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл:
Жителите по селата също очакват приемането на републиканския бюджет, респективно общински, за да набележат задачите за новата година и плануват разходите си по тях. А дотогава не разчитат само на публичните средства, но и на дарения, спонсори, доброволен труд. „Това ще ми бъде последният мандат. Искам да оставя селото в приличен вид“ – казва по..
Немедицински специалисти нямат право да извършват естетични процедури. Това категорично мнение в предаването "Новият ден" изрази доц. д-р Даниел Янков от Клиниката по пластична хирургия към Военномедицинска академия-Варна, във връзка с пострадалите след поставяне на ботокс, настанени в "Пирогов". Лекарите, които според съществуващото..
Интервю с Adrian Thessenvitz (AD INFINITUM) Швейцарската симфонична метъл банда AD INFINITUM ще направи първи концерт в България. Групата е част от турнето на ELUVEITIE и INFECTED RAIN. Датата за България е 9 февруари, мястото – софийският клуб „Joy Station“. Организатори са „BGTSC“. В предишно предаване представихме новия албум на групата..
От 2014 година насам има почти 80 законопроекта за изменение и допълнение на изборното законодателство, голяма част от които са внесени няколко месеца преди изборите. Това сочи анализ на Института за развитие на публичната среда, каза Лилиан Никифорова. Тя добави, че тази практика трябва да бъде прекратена, тъй като по думите ѝ няколко парламента са..
Музиката се създава от творците, не се създава от машина или компютър. Това подчерта в интервю за Радио Варна Георги Христов. Той допълни, че купуването на бийтове и използването им в песните не е изкуство, коментирайки темата за навлизането на изкуствения интелект в музикалната индустрия. "Повечето новосъздадени песни са просто изкуствен интелект...
PIZZZA е една от най-обичаните групи на българската ъндърграунд сцена, а 26-годишната ѝ история я прави и една от най-дълголетните. Съставът ѝ към момента включва Кобо (китара), Кайо (бас), Рамбо (барабани), Витко (тромбон) и Явката (тромпет), а Каската, който до скоро беше фронтмен, вече не е част от бандата. За съжаление се наложи да се разделим..
Студент на Варненския свободен университет /ВСУ/ представя оригинален шрифт на Международното триенале на типографията в Полша. Шрифтът е наречен VFU (Visionary Font Ultra) и е изработен от студента от трети курс в специалност "Графичен дизайн" Володимир Федотов . Той е един от тримата представители на България, избрани за участие в..