7 юни , 18.30 часа, Драматичен театър - Сцена филиал
Международен театрален фестивал "Варненско лято" 2017 / Модул Шоукейс
Ace Art
ВАЛЕНТИНОВ ДЕН
автор: Иван Вирипаев
режисьор: Явор Гърдев
сценография: Никола Тороманов
костюми: Никола Тороманов
композитор: Калин Николов
участват: Жорета Николова, Светлана Янчева, Валентин Ганев
Явор Гърдев е от режисьорите, които определят лицето на българския театър днес. Той поставя „Валентинов ден“ за първи път през 2008 г. и това се превръща в една от най-успешните постановки за сезона. Тя обединява няколко силни таланти: на автора, който е от ярките представители на новата руска драма; на едни от най-забележителните актьори на българска сцена и на оригиналния подход на режисьора, сценографа и композитора. Постановката постига голям успех, като става част от селекцията на 16. Международен театрален фестивал „Варненско лято“ и от първото издание на програмата „Шоукейс“. През 2017 г. актьорският екип подновява сценичния й живот в Сити Марк Арт Център – София.
Валентина и Катя живеят заедно във взаимна ненавист, но и невъзможност да се разделят. Единствено така те поддържат жив спомена за техния любим Валентин. Историята на любовния триъгълник преминава неусетно от минало към бъдеще, слива реалности на спомени, сънища и настояще. Изненадващ мелодраматичен фарс и спектакъл, широко приет от публика и от критиката.
Награда „Аскеер“ 2008 за сценография
Номинация за наградата „Аскеер“ 2008 за режисура, главна женска роля (Жорета Николова) и най-добро представление
Номинация за наградата „Икар“2008 за главна женска роля (Светлана Янчева)
Със субтитри на английски език.
Обединението за изкуство „100ЛИЦА“ отбеляза своя 10-годишен юбилей в навечерието на Деня на народните будители с тържествена среща в Арт салона на Радио Варна. Събитието събра приятели, партньори и съмишленици, а координаторът Тодор Геров представи ретроспекция на най-значимите инициативи през изминалото десетилетие. Създадено първоначално като..
Велоергометър, който позволява четенето да се съчетае с физическа активност, вече има в Регионалната библиотека "Пенчо Славейков" във Варна. С идеята за екологичност и устойчивост уредът дава възможност чрез използваната човешка сила да се произвежда електричество, достатъчно за зареждането на малки смарт устройства като телефони и таблети. "Това е..
Евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП и посланик на библиотеките в Европейския парламент Емил Радев дари книги за фонда на Регионалната библиотека "Пенчо Славейков" във Варна. "Денят на народните будители, който отбелязваме на 1 ноември, няма аналог по света. Зад него има много история, но будителството не е само минало. За щастие, днес също имаме своите..
42 пана, на които са изобразени семейни игри от миналото, са подредени във фоайето на Фестивалния и конгресен център до 8 ноември включително. Експозицията "100-годишни игри - мост между поколенията" представя ретро снимки на игри, част от които бяха представени на фестивала "Варна играе" на 27 септември тази година. Посетителите на изложбата ще..
"Бабините приказки" е най-новият спектакъл на Държавния куклен театър във Варна. Премиерата ще бъде от 11 часа на 1 ноември, събота. Автор на "Бабините приказки" е Вера Стойкова, режисьор - Стоян Стоянов. Сценографията и костюмите са дело на Художествено ателие, а музиката - на Кремена Георгиева. Участват: Емилия Петкова, Даниел Добрев, Боян..
„Тя. Петият конник на апокалипсиса“ е разказ за любовта, който ни потопя във вътрешния свят на човешките емоции и сблъсъка между страховете и желанията. „Тя. Петият конник на апокалипсиса“ поставя въпроси за същността на любовта и бягството от нея. „Тя. Петият конник на апокалипсиса“ предизвиква размисъл за готовността ни да се изложим на риск от..
Във фоайето на СУ "Гео Милев" може да разгледате една различна изложба: "Народните будители и ние" . Чуйте повече от репортажа на Ваня Славова: Идеята е да бъдат представени съвременните народни будители; онези, които в свободното си време творят с изкуствата: слово, приложни или изобразителни изкуства, музика, видео. "Ние,..