Йоана Павлова е от Варна, но в момента живее и работи в Париж, Франция. Поема по пътя на кинопознанието от детска възраст. Това прави и до днес - тя е един от журналистите-критици, които често са част от големи филмови фестивали по света.
Йоана преминава през академичната програма по психология, през специалността "Кинознание" в НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов", а в след това и през школата на международните филмови фестивали. От около 5 години поддържа специализирана трансгранична платформа за млади критици. Прави го чак от Париж.
Нейното гостуване във Варна е истински шанс за младежката аудитория. Йоана е поела ангажимент да реализира майсторски клас като сформира от най-добрите артисти младежкото жури към 25-тия юбилеен МФФ "Любовта е лудост". През тази година за първи път се активира подобен проект за младата аудитория. Петима от избраните членове на Фестивалната КиноАкадемия ще журират реално в рамките на „Любовта е лудост“, и ще генерират аудиовизуални продукти в медийното пространство, с което ще отразяват случващото се. В трансграничната платформа младежите ще комуникират и ще презентират кинофорума. Подобен формат ще се реализира устойчиво във времето напред и в предстоящите издания на МФФ „Любовта е лудост“.
Концепцията „Варна – Европейска младежка столица 2017“ е поводът да се приложи практиката на световните кинофестивали, да се развиват и разработват формати за младежката аудитория и работни форуми за младите кинотворци. Именно това е и начинанието на Йоана Павлова - с опит и познания в тази област да приложи световните практики.
Дами и господа, представяме Ви, Йоана Павлова:
Целият разговор може да чуете в звуковия файл:
Особеностите на исландския риболов добре е опознал Петер Скуг - наполовина българин, наполовина исландец. Роден е във Варна, но от 8-годишен живее в столицата на ледената земя и гейзерите - Рейкявик. На 13 години започва да се занимава с музика - диджей e по партита, познат е и на клубната сцена във Варна. От два месеца обаче изучава дълбините на..
Безплатни профилактични прегледи за нарушения на слуха организира за четвърта година МУ-Варна, по повод предстоящия „ Световен ден за защита на здравето на ушите и слуха “ или накратко Ден на слуха 3 март. Ц елта на подобни инициативи е да се насочи вниманието на обществеността към грижата за слуха при всички възрасти – универсален скрининг..
27-ото издание на конкурса за домашно вино се проведе на 16 февруари във Варна. Участниците предоставиха над 160 проби, а от тях най-много на червени вина – 68, белите са били 65, а розе – 29. До финалния кръг достигнаха 47 проби, като за най-добро червено вино беше отличен Орлин Банков. Той получи и специалната награда за българския сорт..
София Иванова е ученичка в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна. Св ири на флейта и се занимава с класическо пеене. И през тази година София продължава с успешните си изяви, като заслужи две награди "Златна Лира" в Пловдив по време на ежегодния международен конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви..
Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..
Българите преоткриват позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..
Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..