Ураганът Ирма взе първа жертва. Един човек е убит при катастрофа с пикап във Флорида Кийс, а местните власти определят този случай като първата причинена от урагана „Ирма” смърт в архипелага, предаде „Индипендънт”.
„Ирма” достигна брега на архипелага Флорида Кийс, съобщиха местните власти. Ураганът вече е 4-та категория с ветрове до 130 мили в час и опасност от сериозни бури."Това е изключително опасна и животозастрашаваща ситуация!" съобщиха от Националната метеорологична служба в Кий Уест. От там призоваха онези, които досега не са обърнали внимание на предупрежденията, да се евакуират, за да защитят живота си. 3 милиона и 400 хиляди домакинства в щата Флорида може да останат без ток заради урагана Ирма. Без ток вече са над 380 000 жилища във Флорида. Превантивно са изключени две атомни централи. Първите признаци на идващото природно бедствие вече се усещат по южното крайбрежие на Флорида с регистриране на торнадо и проливни дъждове. Траекторията му продължава да се измества на запад, което означава, че епицентърът на урагана ще остане близо до бреговете на Флорида, насочвайки се да удари Сейнт Питърсбърг, а не Маями или Тампа.
До момента са завършени и приети ремонтите на 40 спиркозаслона в районите „Одесос“ и „Приморски“. В останалите райони — „Владислав Варненчик“, „Младост“ и „Аспарухово“ — са възложени дейности по ремонт на над 100 спиркозаслона, включително подмяна на стъкла, покриви, ремонт на пейки и стъклодържачи. Тези дейности все още не са финализирани с..
Екипи на пожарната са все още на мястото на загасеният вече пожар в гробищния парк на с. Тополи. Огънят е пламнал тази нощ, съобщи кметът на селото Благовест Георгиев. Няма пострадали хора. Пожарът е станал на мястото, където има струпани купчини изсъхнали зелени отпадъци от почистването на гробовете. Това е четвъртият голям пожар на територията..
Протест срещу задържането на варненския кмет Благомир Коцев и двама от общинските съветници излязоха днес жители и на Добрич. Пред сградата на съдебната палата те изразиха недоволството си пред избирателното правосъдие и политическия натиск върху съдебната система. Според събралите се протестиращи в Добрич действията срещу представителите на..
Пореден протест в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев събра столичани пред Съдебната палата, след като вчера Софийският апелативен съд остави за постоянно в ареста Коцев и двама общински съветници след 10-часово заседание. Кметът на Варна и двамата общински съветници остават в ареста Много хора се събраха пред Съдебната палата в столицата,..
Във Варна протестират в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ и ВИДЕО) Варна с втори протест в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ) Трети протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна (СНИМКИ) Изпълняващият функциите кмет на Варна - Павел Попов, опроверга тиражирана в някои медии информация, свързана с обществената поръчка,..
От утре – 19 юли, събота, басейн „Юлиян Русев“ в Плувен комплекс „Приморски“ ще бъде затворен за период от десет дни – до 21 часа на 28 юли включително, информират от Общинското предприятие „Спорт - Варна“. Това се налага във връзка с необходимостта от периодична профилактика и съгласно Инструкция № 34 за хигиената на спортните обекти. Ежегодна..
Ловна камера, поставена в землището на село Снежина, община Провадия, е заснела на 10 юли, четвъртък, животно, което по външни белези наподобява черния леопард, обект на общественото внимание. На 16 и 17 юли жителите на вълчидолското село Караманите са наблюдавали от голямо разстояние черно животно, което наподобявало леопард. Те са предоставили и..