Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Възможността двата блока на АЕЦ "Козлодуй" да работят още 30 години ще струва 674 млн. лева

Снимка: архив

Възможността двата ядрени блока на АЕЦ "Козлодуй" да работят още 30 години ще струва общо на централата 674 милиона лева. 

Повече от половината вече са платени за дейностите по модернизацията на 5-и блок, който днес получи нов 10-годишен лиценз за експлоатация. 

Останалите мерки трябва да бъдат осъществени в следващите две години, посочи изпълнителният директор на АЕЦ "Козлодуй" Иван Андреев:
Финансовото състояние на централата е много стабилно към момента и всичко при нас се извършва със собствени средства, цялата модернизация. Плюс това ние имаме достатъчно средства и за бъдещите дейности, които ще изпълняваме. По отношение на дейностите по обекти за удължаване на ресурса, всички суми са изплатени.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32