Деница Василева е дизайнер на авторски аксесоари за дами. В стремежа си да избяга от рамките на обществото, Деница решава да насочи цялата си енергия в създаването на чанти от естествени материи - дърво, кожа и вълна. Ръчно изработените аксесоари и предмети напоследък са желан начин от много хора да направят персонален подарък за свой близък. Какво е провокирало Деница да остави осемчасовия работен ден в офиса и да се отдаде на тази магия, наречена изкуство:
Как се случи тази твоя магия?
Конкретната идея за чанти се зароди още преди около година и половина. Но тогава все още работех в офис на осем часов работен ден имам и малка дъщеря. Тези две неща събрани заедно са равни на почти никакво време за реализиране на странични проекти. Но тази идея за нещо различно, нещо което не можете да намерите в хиляди бройки, нещо което не е по калъп или на конвейр не спираше да се върти в главата ми. Реших да използвам дървото като материал тъй като вече известно време имах опит с него. В малкото си свободно време изработвах персонални табелки и органайзери с букви от дърво. Натурален материал е и това отговаряше изцяло на идеята ми. Възникна въпроса с какво мога да съчетая този материал и тъй като исках, освен различни, чантите ми да са съчетание от естествени материали, се спрях на естествена кожа. Споделих идеята си с няколко много близки приятелки и те я харесаха много. Вашият начин да бъдете различни- това е водещото при създаването на чантите.
Тогава започнаха тестовете , имаше доста изхвърлени на боклука части, но накрая напаснах нещата и направих първите си чанти за приятелки. Не закъсня и интереса. Интересното е, че мъжете са големи специалисти в избирането на подарък за своите дами. Това лято първите ми клиенти бяха именно двама мъже, които направиха подарък на своите съпруги.
Продължих да създавам и други аксесоари, като гривни и малки кожени накити. След като моето портмоне се скъса реших, че мога да си направя сама и то да е супер различно, но и функционално. Така направих и първото си екопортмоне. Забавно е, че втрото го купи една от първите ми клиентки, която си купи една от първите ми чанта.
Колко време отнема създаването на уникалната за всяка дама чанта?
Времето, което ми е необходимо за създаването на една чанта е десетина дни. Създаване на модела като компютърен проект, изрязването на дървените части, шкурене, лакиране, нарязване на кожата и пришиването. Най-дългата част обаче е ръчният бод по бод. Финално обработвам кожените части със специален импрегнант, за да са по-устойчиви на ежедневните замърсявания. Етикетче, опаковка и това вече е вашата чанта или портмоне.
Освен с тези проекти, си заложила и на нещо още по-впечатляващо, разкажи ни и за него...
Последният ми проект е чанти от 100% вълнен филц. В тях отново съм заложила на изцяло естествените материали и на цялостната ми идея - смесицата от материали.
Художникът Станислав Станчев-Бебето заедно със своята дъщеря арх.Татяна Станчева са се захванали с предизвикателна и за двамата творческа работа – възстановяване на стари къщи. Работили са в цялата страна, но най-много са завършените им проекти в родопски села. Имам афинитет към дървото и специално към стари дъбови дъски,..
С близки и приятели ще отпразнува във Варна именния си ден Стоян Стоянов – актьор и режисьор в Държавен куклен театър-Варна. За Радио Варна той разказа, че е кръстен на дядо си Стоян, който е бил трудолюбив и винаги усмихнат човек, въпреки нелеките неща, които е преживял. Стреми се да носи тази усмивка на дядо си и днес, преминавайки през..
Какво е да бъдеш баща, доброволец и да възпитаваш доброта в децата си? - това ще научите в следващите редове от разговора ни със семейството на Владислав Николов и Антония Антонова и техните момчета - Кристиян ( 5г. ) и Александър ( 3г. ). Владислав Николов и съпругата му Антония Антонова разказват за баланса между семейния живот,..
Обични в Господа отци, представители на монашеството, братя и сестри, чеда на Варненската и Великопреславска епархия, „ Словото стана плът “: в това се заключава висшата радост на християнската вяра. В това е пълнотата на Откровението. Същият въплътил се Господ е съвършен Бог и съвършен човек. Истинското значение и основната цел на човешкото..
Димитринка Георгиева е директор на училище "Любен Каравелов" във варненския кв. Аспарухово. Позната е на мнозина, като жена, която направи училището по-добро място за децата от ромски произход, украинските деца и деца със СОП (специални образователни потребности). Тя бе отличена в конкурса "Човек на годината" на Българския хелзингски комитет..
По статистическ и данни двойките с фертилни затруднения в България са между 15 – 20 % от населението. Резултатите показват, че младите хора не са достатъчно информирани относно репродуктивното си здраве и семейното планиране. В навечерието на Рождество Христово по темата разговаряме с акушер-гинеколога д-р Симона Анжел от Медицински център..