Живеем във все по-динамичен свят. Често чужднци с добри професии, с утвърден живот по западен образец, включващ много работа, искат да избягат. И да намерят отдушник от напрежението, в което ги потапя ежедневният забързан ритъм. И идват у нас, в България, във Варна или в други населени места. Впечатлява ги природата. Спечелва ги балканското спокойствие; възможността да отложат момента. Да не са на гребена на вълната, от която е погълната бизнес индустрията. И която подчинява личното им пространство на работохолизъм и липса на време за радостите от живота. А сладката страна на живота е важна. Без удоволствия няма почивка, без почивка пък работата не върви. Изобщо кръгът става омагьосан.
Ернст Бруре е холандец. Майка му е индонезийка. Приятелката му българка. Харесва му във Варна. Даже повече отколкото в Холандия. Чуйте какво сподели:
- Защо дойдохте във Варна?
- Дойдох тук поради една единствена причина. Заради любовта. И моля без повече въпроси, личното си е лично.
- Разбира се, няма да има лични въпроси. Но как се адаптирахте в България?
-Не съм през цялото време тук. Често си ходя в Холандия. Но напоследък все повече време се задържам във Варна. Една от причините е, че Холандия е доста организирана държава, което не ми допада.
- А пък ние сме доста разхвърляни и в нашия хаос често липсва ред.
-Не, не е хаос. Не съм съгласен. Това е организиран хаос. Нещо съвсем различно е. И това, което най-много харесвам в България е начинът на живот, изразяващ се в концепцията "лека-полека".
Димитър Маринов, първият български актьор, качил се на сцената на Оскар-ите, се срещна с варненска публика, за да представи двете си книги – „Към сцената“ и „Към екрана“, издадени от „Аз-буки“ в края на 2024 г. Пред своите почитатели и любителите на литературата и киното, актьорът разказа за своя необикновен житейски и професионален път и какво се крие..
Голямото предизвикателство в ерата на AI (изкуствения интелект) е как да развиваме естествения интелект. Toва коментира за Радио Варна ректорът на Икономическия университет (ИУ) във Варна проф. Евгени Станимиров. Няма да се изморя да повтарям, което правя вече 3-4 години, може би и малко повече, че когато висок естествен интелект ползва висок..
Интервю с Chris Caffery (SAVATAGE, TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA) SAVATAGE са от онези групи, които през 80-те и 90-те години на миналия век дефинираха звука на американския прогресив метъл. 24 години след последния си албум „Poets and Madmen“ SAVATAGE се завръщат към активна дейност. Групата тръгва на турне, за съжаление без Jon Oliva, който има..
Индия не е туристическа дестинация и никой не си тръгва от там завинаги. Това е трансформиращо място. Всеки път се завръщаш променен и научил нещо различно. Човек се влюбва в Индия, ако я усети. Това сподели в предаването за туризъм и приключения "Хоризонти" варненката Диляна Димитрова, която доста пъти е пътувала до тази огромна страна. Диляна..
От гледна точка на доверието, в последните години има промяна в отношението на хората, които даряват в положителна посока. Това коментира за Радио Варна Теодора Бакърджиева, изпълнителен директор на Български дарителски форум, които оперират системата DMS. Дарителите - предимно индивидуалните, отделните хора, които избират да дaряват в..
Когато има развит масов спорт, тогава има и олимпийски медали, това каза за Радио Варна бивша професионална тенисистка, участвала на три олимпиади (в Барселона , Атланта и Атина ). Маратоните са страхотни събития. Аз съвсем случайно попадам днес на този във Варна. Била съм на маратони в европейски столици, където това събитие е..
Ивайло Христов от 12 клас на Математическата гимназия „Д-р Петър Берон“ е един от тримата национални лауреати на олимпиадата по Български език и литература (БЕЛ) за тази учебна година с максималния бал от 100 точки. Всъщност, един от тримата ученици с подобен бал. Но, освен това е национален лауреат от олимпиадата по Философия. Също за тази..