Автобусна линия номер 409 да бъде включена към транспортната схема на община Варна, решиха на сесията днес общинските съветници. Промяната се налага, защото договорът на "Транстриумф" за тази линия е изтекъл през октомври месец тази година. Общинският съветник Добромир Джиков каза, че по линия 409 ще се ползват най-добрите превозни средства, тъй като тя е с представително за града ни направление: Летище Варна - Златни пясъци. Борислав Гуцанов прогнозира, че средствата от бюджета, необходими на Градски транспорт, ще растат прогресивно и от планирани 8 могат да станат 12-13, а дори и 16 милиона. Гуцанов попита как при положение, че държавата дава 114 милиона за Градски транспорт, дружеството е на загуба. Янко Станев заяви, че градският транспорт е социален стълб и поради това не желае вдигане на цените на билетите, за да компенсират загубите.
Временни маршрутни промени в обслужването на автобусна линия 10 се въвеждат от 04-ти декември /понеделник/, съобщиха от общинската фирма „Градски транспорт“. След сп. „Хаджи Димитър“, посока ЖП Гара, поради ремонтните дейности в участъка на бул...
При операция за противодействие на производството и разпространението на наркотични вещества, служители на отдел „Криминална полиция“ при ОД на МВР - Варна, съвместно с колегите си от Пето РУ са проверили имот в местност КК „Чайка“, обитаван от 60 -годишен..
Крайният срок за подаване на заявления в румънското Централното избирателно бюро за участие в президентските избори изтича днес. Немалко са въпросителните около кандидатите, които ще бъдат допуснати за участие, както и около нагласите на..
Управляващото мнозинство е по-стабилно, отколкото изглежда. Правителството няма да подаде оставка поне до края на годината, особено след подкрепата от ДПС-„Ново начало“, която до сега беше тайна, а сега вече е явна. Това мнение изрази в предаването..
ПП "Величие" влиза е в парламента, за да спре корупцията, прокарването на мафиотски практики и да води борба с "дълбоката държава" . Това коментира идеологът на партията Ивелин Михайлов в обзорното предаване на Радио Варна "Позиция". Михайлов отбеляза, че..
За днес с е планиран пореден организиран мащабен протест в Белград. Възможни са прекъсвания в мобилните комуникации, нарушаване на множество обществени услуги, включително спешна медицинска помощ, големи пътни задръствания и други, съобщи..
Днес ще има значителна висока облачност, вечерта от запад ще се появи и средна и до полунощ ще започнат валежи от дъжд. Ще духа умерен, временно силен, северно от планините поривист вятър от югозапад и юг-югозапад. Остава необичайно топло за сезона..
За подготовка за незабавни протестни действия част, от които започват още през почивните дни, предупреждават от Сдружение на заведенията. "9 минути тъмнина за 9% ДДС” е насловът, който използват за акцията си срещу върнатия 20% ДДС. От бранша настояват..