"Днес разбрах, че мой познат страда от автоимунно заболяване, нуждае се от лечение и търси начини да събере средства. Той е най-обикновен човек, скромен, не се е прославил с нищо. Необикновеното при него е само това, че сам е отгледал детето си. Доколкото знам, след раждането майката е изчезнала нанякъде. Познавам го от детските площадки, където всяка вечер извеждаше сина си." Това е откъс от писмо, пристигнало в редакцията на Програма "Хоризонт". Мъжът, който има нужда от помощ, се казва Венцислав Миланов. През януари той е диагностициран с миастения гравис. Това е рядко автоимунно заболяване. За първият етап от лечението му са необходими 12 000 лева.
Животът на Венцислав Миланов се променя малко преди Коледа, разказва сестра му Адриана, която се грижи за него:
"Имаше оплаквания. Затворено му беше окото и постъпи във Военномедицинска академия. Там му сложиха диагноза исхимичен инсулт, но се оказа, че изобщо не е това. Около месец пиеше лекарства, които изобщо не бяха за тази диагноза. Към края на януари нямаше мускули на врата, на очите, дъвкателни. Отидохме спешно в клиника, в която му поставиха диагноза миастения гравис. Казаха, че няма инсулт. Диагностицираха го и сега е на лекарствена терапия, но възстановяването е много бавно".
Венцислав може да ходи, но не може да си държи главата изправена: "Едното око продължава да бъде затворено. Има проблем и с храната. Всичко е пасирано, не може да дъвчи".
На Адриана Миланова й се налага да напусне работа, за да се грижи за по-малкия си брат. Двамата преживяват само с парите от болничния на Венци, които са по-малко от минималната работна заплата.
Ако можете да помогнете, можете да се свържете с Адриана Миланова на телефон 088 516 0057.
Информация можете да намерите и във „Фейсбук“ на страницата „Спешна помощ за Венцислав Миланов“.
Подробности чуйте в звуковия файл.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..