Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фабио Армилиато на гала концерта в Летния театър

За Опера в Летния театър 2018 е чест да посрещне за заключителния гала концерт на 23 август, 21.00, Фабио Армилиато, един от най-изтъкнатите съвременни тенори на световната оперна сцена, който се откроява с прекрасен глас, висок регистър, изключителна музикалност, впечатляващо артистично присъствие и не на последно място - харизма. Фабио Армилиато е посланик на родния си град Генуа пред света и това прави неговия гастрол във Варна още по-значим. Протоколът за приятелство и сътрудничество между Варна и Генуа, Италия, е подписан през 2006 година, като основните области за обмяна на добри практики са свързани с туризма, икономиката, социалния живот и културата.

В концерта, под диригентската палка на изтъкнатия Маестро Борислав Иванов, Почетния гражданин на Варна, познат на четири континента, и режисурата на Кузман Попов, освен Фабио Армилато, ще се включат почти всички солисти на Държавна опера Варна: Илина Михайлова, Деян Вачков, Линка Стоянова, Валерий Георгиев, Ирина Жекова, Венцеслав Анастасов, Свилен Николов, Пламен Димитров, Даниела Дякова, Михаела Берова, Мария Павлова, Вяра Железова и Галина Великова.

След завършването на Консерватория „Николо Паганини“ в Генуа, Фабио Армилиато дебютира в „Симоне Боканегра“, откъдето започва и стремителната му кариера в най-престижните оперни театри, като Метрополитън опера, Миланската скала, Парижката опера, Teatro Real в Мадрид, Операта в Сан Франциско, Виенската Щатсопера и др. Жъне световен успех с ролята на Кавароди от „Тоска“ в Арена ди Верона, Teatro Real в Мадрид, Римската опера, също в Миланската скала под диригентството на Лорин Маазел и в Ковънг Гардън, под диригентството на Антонио Папано.

Пее в „Турандот“ в реконструирания Petruzzelli-Theatre в Бари, изпълнява своя феноменален Родолфо от „Луиза Милер“ в Цюрихската опера, дебютира в „Отело“ в Opera Royal de Wallonie в Лиеж. През 2011 е отличен с първата международна награда „Тито Скипа“ и наградата „Бениамино Джили“.За участието си в „Силата на съдбата“ в Opera de Wallonie в Лиеж е удостоен, заедно с известното сопрано и негова съпруга Даниела Десси, с престижната награда "Premio Ginestra".

След участието си в заключителния Гала концерт на Опера в Летния театър на 23 август, ще аплодираме Фабио Армилиато и на следващия ден, когато той, заедно с другите ВИП гости, ще мине по червения килим на Международния филмов фестивал „Любовта е лудост“. XXVI издание на популярното филмово събитие ще се проведе във Фестивалния и конгресен център, от 24 август до 2 септември 2018 г.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Писателят Красимир Симеонов: От теб зависи да вземеш решението да бъдеш щастлив в един тъжен свят

Издателство "Изток-Запад" ви кани на едно различно морско събитие – премиерата на книгата „Мотодзен“ от Красимир Симеонов. Авторът ще ни разкаже повече за своите необикновени рокерски истории. Ще чуем колко далеч може да ни отведе моторът: в реалността и отвъд нея. Ще си говорим за свободата на духа, за медитацията на скорост, за срещата със себе си,..

публикувано на 13.08.25 в 14:35

Комиксът "ЕЛИЯ: чудовище в мазето"

Елия е персонаж от книгите-игри на Стефан Стефанов и се завръща в нов формат - на страниците на графичната новела "ЕЛИЯ: - чудовище в мазето"! Безценната дъщеря на барона е изчезнала през нощта. Следите сочат, че най-вероятно е била отвлечена от вампир. А какъв по-добър начин да откриеш вампир, от това да изпратиш подире му своя собствен?..

публикувано на 12.08.25 в 15:32

Голям интерес към Международното биенале на графиката във Варна

Началото на Двадесет и третото издание на Международното биенале на графиката – Варна ще бъде поставено на 14 август т.г.  Интересът към форума е огромен.  Творби на графичното изкуство ще бъдат изложени паралелно на три локации в морската столица - ГХГ и галериите „Ларго“ и „Графит“. От 1800 творби са селектирани  515 на 358 автори от 59 страни. Това..

публикувано на 12.08.25 в 11:34

Стефка Станчева представя "Мигът на Дора" във варненската библиотека

„Мигът на Дора“ е роман за най-голямата добруджанска радост – освобождението на областта от четвъртвековната румънска окупация и връщането й в пределите на Царство България.  През погледа на голямата поетеса Дора Габе, пламенно ангажирана с борбата за свободна Добруджа, книгата проследява събитията от подписването на Крайовската спогодба на..

публикувано на 12.08.25 в 10:59

БТР и Ахат със съвместен концерт днес във Варна

Легендарните рок групи БТР и АХАТ започнаха съвместно турне. Третата дата от него е във Варна. Концертът е в Летния театър. След това двете банди отиват да се срещнат с рок феновете си в Бургас. За Радио Варна певецът на БТР Наско, или по паспорт Атанас Пенев, казаха, че бандите ще бъдат заедно на сцена, като едновременно ще изпълняват песни както на..

публикувано на 11.08.25 в 16:59

"Лицата на Европа" светят от мрамор във варненска галерия

От днес до 29 август 2025 г. варненската Галерия 33 ще бъде домакин на изложбата „Лицата на Европа“ на известния български скулптор Рашо Митев. Откриването е от 18:00 ч. на ул. „Габрово“ 2А. "Лицата на Европа" включва мраморни бюстове, вдъхновени от многогласната културна идентичност на Европа. Всеки портрет в колекцията..

публикувано на 08.08.25 в 15:54

Изложбата „Българските околосветски плавания“ във Военноморския музей

Във Военноморския музей във Варна бе официално открита изложбата „Българските околосветски плавания“ – първата по рода си експозиция, посветена на всички родни морски обиколки на земното кълбо.  Повече подробности от разговора на репортера ни Ваня Славова с директора на Военноморския музей Мариана Кръстева: Изложбата ще бъде достъпна и..

публикувано на 08.08.25 в 12:02